Чому прикарпатські «регіонали» не виконують рішення суду?

Депутати Верховинської районної ради разом зі своїм головою, колишнім регіоналом Іваном Шкіндюком вважають, що вони вищі за будь-які суди та виконавчі служби України й тому можна рішення цих судів та служб відверто ігнорувати.

shkindiuk ivan

 

Історія ця почалася в 2014 році, коли голова Верховинської районної державної адміністрації Ярослав Скуматчук своїм розпорядженням №187 від 15.07.2014 року, звільнив з посади головного лікаря Верховинської центральної районної лікарні Володимира Пугальського. Приводом стало те, що в одному з відділень лікарні знайшли одну ампулу преднізолону, в якої збіг термін придатності.

Тут слід акцентувати на тому, що це звільнення відбулося не раптово. Йому передували залякування і самого головного лікаря, і його родини (через місцеву «Самооборону»), спроби дати хабар, інші провокативні дії. В травні 2014 року група приблизно з 30-ти чоловік примусово вивезла  Володимира Пугальського з приміщення лікарні до районної ради, де, погрожуючи насильницькими діями, примусила написати заяву про звільнення. Внаслідок перенесеного стресу Володимир Пугальський потрапив на лікарняне ліжко. Коли ж він вийшов на роботу (бо заява написана під примусом не мала законної сили), тоді й трапилась історія з ампулою преднізолону.

  Для чого це все робилося? Сам Володимир Пугальський вважає, що для того, аби поставити головним лікарем свою людину. Такою своєю людиною стає Микола Ілюк (креатура «Укропу»), з яким швиденько укладають контракт. Річ для українських реалій настільки банальна, що вже навіть нікого не дивує.

Втім, вважаючи що його звільнення відбулося з численими порушеннями українського законодавства, лікар Пугальський (в кого на руках контракт чинний до 2017 року) подає до суду. І хоча суд тягнувся досить довго, все ж 7 травня 2015 року Яремчанський міський суд під головуванням судді Гребик Л.В. постановив «Поновити Пугальського Володимира Оттовича на роботі на посаді головного лікаря Верховинської центральної районної лікарні з 18 липня 2014 року. Стягнути з Верховинської районної державної адміністрації на користь Пугальського Володимира Оттовича середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 83611,84 грн. (…) Рішення в частині поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання».

2

Звичайно ж, були апеляції і т.д. Але рішення Яремчанського суду підтвердили Апеляційний суд Івано-Франківської області (8 липня 2015 року, справа №354/606/14-ц), Вищий Спеціалізований суд України з розгляду Цивільних і Кримінальних справ (7 жовтня 2015 року, справа №6-23411ск 15), знову Яремчанський міський суд (3 березня 2016 року, справа №354/606/14-ц), та знову Апеляційний суд Івано-Франківської області (30 березня 2016 року).

Здавалося б, після такої кількості судових рішень поновлення на роботі Володимира Пугальського вже чисто технічна справа. Тим більше, що 10 травня 2016 року голова районної державної адміністрації Олег Лютий видає розпорядження «Про поновлення на роботі В. Пугальського та звільнення М. Ілюка». Але ж ні. Все залишається, як є. Микола Ілюк займає кабінет головного лікаря, а Володимира Пугальського не допускають на робоче місце.

IMG_6209

Бо виявляється в законадавстві відбулися деякі зміни і контракт тепер головний лікар має вкладати не з держадміністрацією, а з районною владою. А депутати Верховинської райради, яку очолює колишній регіонал Іван Шкіндюк,  виконувати рішення судів не збираються.

«Ми тут газди і ніякий суд нам не указ», – саме так, за словами Володимира Пугальського, пояснують і депутати, і голова райради свої дії.

Більше того, 21 квітня 2016 року третя сесія Верховинської районної ради на своєму четвертому пленарному засіданні приймає рішення укласти новий контракт з Миколою Ілюком. Всупереч рішень всіх перерахованих вище судів.

3

Вже після сесії районної ради Державна виконавча служба 16 травня 2016 року винесла постанову про скасування розпорядження районної державної адміністрації від 18.07.2014 №187-К «Про звільнення Пугальського В.» і постановила:

«Керуючись Законом України «Про виконавче впровадження», на виконання рішення Яремчанського міського суду Івано-Франківської області від 07.05.2015 по справі №354/606/14-ц, державним виконавцем зобов’язано боржника виконати рішення суду в повному обсязі та надати документальне підтвердження повного виконання рішення суду в термін до 25.05.2016».

IMG_6210

Наразі вже вересень, але і районна рада, і її голова Іван Шкіндюк  ігнорують як рішення судів, так і рішення виконавчої служби, тим самим скоюючи кримінальний злочин, що підтверджується кримінальним впровадженням №12015090130000196 від 14 грудня 2015 року, правова кваліфікація – КК України 2001, ст 382 ч. 2 «Невиконання судового рішення».

Більше того засідання сесії відбулося з порушенням регламенту, стверджує Володимир Пугальський, який сам є депутатом райради й членом комісії, яка опікується медициною і за поданням (начебто) якої заключили контракт з Миколою Ілюком. За його словами ніякого засідання комісії, яка складається з чотирьох чоловік, не було, принаймні йому про її засідання не повідомили.

А інший член комісії, Роман Жичицький, чиє прізвище фігурує в протоколі засідання комісії, на той момент знаходився на лікуванні в одному з медичних закладів івано-Франківська і, само собою, участі в засіданні комісії брати не міг. Володимир Пугальський переконаний, що рішення комісії підробили.

1

«Версії» зателефонували до Івана Шкіндюка, намагаючись з’ясувати, чому не виконується рішення суду. У відповідь почули, що це правова колізія, бо минулого року повноваження держадміністрації були делеговані районній раді, тому контракт з головним лікарем тепер укладає районна рада.

На питання, чи збирається районна рада виконувати рішення суду, голова районної ради відповів, що депутати будуть це вирішувати. Вдумайтесь – голова районної ради заявляє, що депутати районної ради будуть вирішувати, чи виконувати їм рішення суду, яке є обов’язковим до виконання.

Втім, нічого незвичного в поведінці Івана Шкіндюка немає. Адже порушувати закон, для нього звична практика. Варто згадати лише скандальну ДТП , за його участі. Окрім того, що колишній регіонал перебував за кермом в нетверезому стані  і за його вказівкою поліція перешкоджала діяльності журналіста. 

 

Нагадаємо, щоПрикарпатські активісти намагаються вивести на чисту воду місцевих «регіоналів»


 

 

 

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Корупція: