У прикарпатському містечку понад 700 осіб ухиляються від призову на строкову службу (відео)

В Україні триває призов громадян на строкову військову службу. Повістки отримують молоді люди віком від 20 до 27 років. І хоча офіційно заявлено, що відправляти "строковиків" у зону бойових дій не будуть, вони всіляко ухиляються від служби. Калуш винятком не став.

Про службу у Збройних силах України говорили під час засідання круглого слову у палаці культури "Мінерал". Участь в обговоренні взяли заступник міського голови Галина Романко, керівники Калуського військкомату, "Міської варти", освітяни, члени  громадських організацій та інші, інформують "Вікна".

Як зазначив військовий комісар Калуського об’єднаного міського військового комісаріату майор Андрій Павлишин, у Калуші ситуація із призовом  на строкову військову службу є складною.

"Призовники і їхні батьки роблять усе, щоб уникнути призову: не відчиняють двері, не з’являються до військкомату за повістками, намагаються "зачепитися" за будь-які порушення здоров’я", – каже комісар.

За його словами, на сьогодні лише у місті Калуші є 730 молодих чоловіків, які ухиляються від військової служби. Причому чимало з них – уже по кілька років.

У військкоматі акцентують, що потрібно проводити роз’яснювальні заходи щодо призову та дбати про популяризацію військової служби.

Нагадаємо, за законодавством, на службу призивають юнаків віком від 20 до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі. Солдати служать в армії 18 місяців, молоді люди з вищою освітою – 12 місяців. До слова, цього року Рада змінила правила призову на службу в армію. Так, з лютого цього року Президент своїм указом може сам визначати терміни призову на строкову службу. В пояснювальній записці до документа йдеться про те, що це дозволить "адекватно реагувати на військово-політичні виклики".Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 05 листопада 2016, 19:53
незнаю що говорити, проте ніхто з солдат ніяким чином реально незахищений в соціальному аспекті у випадку коли стається непоправиме, тому то й маємо наслідки після реалій з минулого (я було доказав, що вдова загиблого волонтера має право на одноразову допомогу, можна сказати так: той самий Розенко, який сьогодні пропиває в Хілтоні щось зо 100000 доларів США, фактично вдові відповів, що грошей немає, а виявляється, що їх со товарищи пропивають.
Відповісти

, 05 листопада 2016, 22:13
Молодці. Так тримати. Показували як мати сокирою хтіла зарубати воєнкомів хабарників. Не віддала сина на забій, молодчинка. Шкода що не порубала корупціонерів. Справжня мати героїня. Сумно що її тепер посадять на 5 років і відберуть майно та хату на конфіскацію. Хату вже переписують на сина прокурора, що веде справу. А всі кошти конфісковані підуть судді
Відповісти

, 06 листопада 2016, 0:30
Біосміття не хоче на утилізацію. Каратиму
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: