Проблеми із захоронення відходів тваринного походження можуть призвести до екологічної біди на Прикарпатті

Питання переробки відходів продукції тваринного походження, котрих, до слова, на Прикарпатті щороку утворюється біля 5,5 т, є надзвичайно актуальним.
news-image
 

В 2013 році проблема вирішувалась за рахунок роботи Коломийського ветсанзаводу та підприємств сусідніх областей, але з 2014 року завод не працює, а сусідні - Тернопільський, Жовківський - працюють з перебоями.

 

В 2013 році переробні підприємства області підписали з Коломийським ветсанзаводом  88 угод на утилізацію, а в 2016 році з різними ветсанзаводами підписано лише 28 угод.

Очевидно, що малі підприємства порушують вимоги, накопичують відходи, частково самовільно і несанкціоновано  захороняють їх чи спалюють.

Подібне  недотримання вимог щодо поводження з побічними продуктами тваринного походження та трупами тварин призводить до забруднення навколишнього середовища (грунтів, води, повітря), поширення різного роду інфекцій та хвороб, та може привести до екологічної біди не лише в області, але й в масштабах держави.

Зважаючи на такий стан справ і враховуючи численні звернення підприємців Івано-Франківщини, головне управління Держпродспоживслужби в області  вийшло до керівництва Івано-Франківської облдержадміністрації та обласної ради з ініціативними пропозиціями, зокрема -  щодо виділення Коломийської філії ДП «Укрветсанзавод» у самостійне підприємство з подальшим його включенням до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації.  І уже сьогодні потенційні інвестори готові подати проекти повної реконструкції заводу.

Керівництво області, розуміючи складність і важливість ситуації, підтримало ініціативу Держпродспоживслужби.  Йдеться, насамперед, про  звернення голови Івано-Франківської облдержадміністрації О.Гончарука до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана про виділення Коломийської філії Державного підприємства «Укрветсанзавод» у самостійне підприємство з подальшим її включенням до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2017 році.  Окрім того,  дане питання було розглянуто в ході роботи 11 сесії Івано-Франківської обласної ради 7 демократичного скликання  і, як результат,  - схвалено  аналогічне звернення до Прем’єр-міністра України з боку Івано-Франківської обласної ради.

Таким чином, область в очікуванні рішення, котре не лише змінить ситуацію із Коломийською філією ДП «Укрветсанзавод», оздоровить діяльність бізнесу на Прикарпатті, але й, можливо, дозволить створити  дієву  модель вирішення подібних проблем у  державі.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії ЕкоЗлочини: