Міські, селищні і сільські голови населених пунктів Прикарпаття б’ють на сполох

З січня 2017 року електроенергія для міського електричного транспорту подорожчає в середньому на 45 відсотків, а для потреб зовнішнього освітлення – на 40

 

Результат пошуку зображень за запитом "електропостачання"

З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбулися збори міських, селищних і сільських голів населених пунктів Прикарпаття у зв’язку із значним збільшенням витрат на оплату електроенергії, зокрема на вуличне освітлення та  електричний транспорт відповідно до постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Участь у заході також взяли представники керівництва обласної влади, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, регіональні консультанти (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID).

Під час зборів Івано-Франківського РВ АМУ було обговорено актуальну проблему збільшення витрат на оплату електроенергії, зокрема на вуличне освітлення та електричний транспорт.

За словами Юрія Стефанчука, до кінця 2016 року зовнішнє освітлення для населених пунктів юридичні споживачі сплачували зі знижкою – з коефіцієнтом 0,6 тобто 60% від вартості у нічний час. Відповідно до постанов НКРЕКП від 24.11.2016 за № 2021, від 15.12.2016 за № 2210, починаючи з січня  2017 року, електроенергія для міського електричного транспорту подорожчає в середньому на 45 відсотків, а для потреб зовнішнього освітлення на 40. На його думку, такі видатки спричинять додаткове фінансове навантаження на місцеві бюджети, оскільки витрати на вуличне освітлення та електричний транспорт лягають на їх плечі, а це своєю чергою сповільнить розвиток цих територій. Тобто бюджет розвитку громад треба буде спрямовувати на видатки, пов’язані з підняттям тарифів. Особливо відчутними вони є для малих міст, сіл та селищ.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків переконаний, що збільшення оплати за електроенергію для міського електричного транспорту і зовнішнього освітлення потягне чималі витрати для міст. Зокрема, за попередніми підрахунками, для Івано-Франківська ця постанова обернеться у приблизно 7,5 млн. грн. додаткових витрат у 2017 році. На його думку, таке рішення НКРЕКП є величезним ударом для комунального електричного транспорту.

Міський голова Надвірної Зіновій Андрійович обурений такою постановою НКРЕКП, оскільки вважає, що до освітлення населених пунктів у нічний час потрібно й надалі застосовувати диференційований підхід. За його словами, відтепер для Надвірної ціна за електроенергію зросте на 40 відсотків. Загалом за останній рік більше як у 5 разів зросла вартість електроенергії для освітлення населених пунктів. А для бюджету Надвірної це додаткових кілька мільйонів гривень. Зіновій Андрійович підкреслив, що нині перед Надвірною виникла дилема: зменшувати нічне освітлення у 2 – 3 рази або додатково шукати 1 млн. 200 тис. грн. для того, аби її освітлювати у звичному режимі. На його думку, у зв’язку з цією постановою чимало міст, образно кажучи, підуть у пітьму, а це може спричинити для них низку негативних наслідків, зокрема погіршення криміногенної ситуації.

Також участь у заході взяв директор Центру аналізу та розробки законодавства АМУ Ярослав Рабошук(скайп-включення), якийвисловив підтримку Івано-Франківському РВ АМУ і розповів про роботу Асоціації над цим питанням.

Учасники зборів одностайно схвалили звернення до керівництва органів центральної влади з вимогою скасувати постанови НКРЕКП щодо підвищення тарифів на електроенергію для вуличного освітлення та електричного транспорту,оскільки вважають їх такими, які гальмуватимуть розвиток місцевого самоврядування. Також Івано-Франківське РВ АМУ спрямувало листа голові АМУ Віталію Кличку з проханням ініціювати зустріч представників органів місцевого самоврядування Прикарпаття з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом за участю представників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Оксана ПРОЦЮКЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 03 січня 2017, 19:38
насалик сказав шо все для всіх подешевшає - тепер ждіть, цей не збреше.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: