В прикарпатському містечку, біля міської ялинки, встановили "совкових" Діда Мороза та Снігурку (відео)

В прикарпатському райцентрі Долина за кошти міськради під ялинкою в центрі міста встановили традиційно російських та радянських казкових персонажів.

 

Результат пошуку зображень за запитом "совковий дєд мороз"

“В місті Долині вирішили біля центральної міської ялинки у 2017 році встановити російського діда мАроза (за кошти бюджету). Що робиться? А дітям в школах та садочках заборонили новий рік.” – йдеться в описі до відео. Про це пишуть Версії з посиланням на Авто Майдан.

Нагадаємо, що у 1819—1930-х роках москвофільство сприяло поширенню серед українського населення Галичини, Буковини і Закарпаттяросійської культури. Прибічники панросійських ідей утверджували думку про національно-культурну єдність з Росією. Зрештою, це вплинуло і на різдвяні запозичення. Саме цією течією до Західної України був занесений Дід Мороз.[Джерело]

А вже 2012 року у Львові відбулась акція «Святий Миколай проти Діда Мороза», мета якого – пропаганда традиційно українського різдвяного дарувальника. Тенденція до заміни Діда Мороза іншими героями, за словами засновника  етнокультурного проекту Folk Ukraine Ігора Добруцького, пов’язана з політикою декомунізації в країні, пишуть Версії з посиланням на ZIK.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: