Замість бар’єра – центр тяжіння: в Івано-Франківську розпочалося будівництво нового житлового масиву «Центральний» (фото)

Нещодавно у середмісті Івано-Франківська розпочалося будівництво нового мікрорайону «Центральний». Зведення сучасного житлового масиву відбувається доволі активно, тож уже до кінця наступного року роботи з облаштування обіцяють завершити. Відтак колись занедбана індустріальна територія найближчим часом трансформується у культурний простір, красивий та функціональний, зі зручною інфраструктурою, безпечними дворами без автомобілів, підземним паркінгом та просторими світлими помешканнями.

1

Нове будівництво розпочали на території одного з найбільших підприємств Івано-Франківська «Промприлад», розміщеного у самому центрі міста. Колись успішне підприємство уже багато років не працювало, відтак повністю занепало. Модернізація виробництва та обладнання не проводилася багато років поспіль. Змінити ситуацію взялася будівельна компанія «Спілка забудівників», яка на теренах промислового об’єкта почала зведення нового житлового масиву із сучасними будівлями та соціальними об’єктами, комфортного креативного простору, де новітні тенденції та стилі гармонійно поєднуються з традиціями минулого.

Проект будівництва жилого кварталу розробляв знаний у світі архітектор Віктор Зотов. На його думку, «Промприлад» – це індустріальна територія у центрі Івано-Франківська, місце перезавантаження пострадянського міста на сучасне задля створення простору нового типу, що призведе до якісних змін міського середовища. Замість бар’єра – центр тяжіння.

2

У «Центральному» розпочалося будівництво споруд на два, три, чотири, сім, вісім та дев’ять поверхів. Перепад висот невипадковий, він створює полегшене сприйняття реалій, розширює простір і дозволяє сонячним променям безперешкодно проникати в оселі мешканців. Квартал доволі просторий, внутрішні дворики тут неоднакові і різнитимуться один від одного як за розміром, так і за елементами дизайну. По цілому периметру мікрорайону встановлять лавочки, дитячі споруди, висадять дерева та кущі. Під’їзди будинків облаштують пандусами, що свідчить про турботу забудівника про людей з обмеженими можливостями та молодих батьків з дітками.

Таким чином, квартал «Центральний» продуманий до найдрібніших деталей. Будинки розпочали будувати подалі від дороги, майже за сто метрів від проїжджої частини. Це дасть можливість облаштувати паркувальну зону, пішохідну територію з брукованою поверхнею, лавками та високими клумбами із зеленими насадженнями. На території кипить робота – будівельники зводять житлові споруди. До квітня обіцяють завершити спорудження Центру розвитку дитини, де діти різного віку будуть займатися за найсучаснішими освітніми методиками. Про малят тут дбають особливо: уся прибудинкова територія буде відкритою та повністю звільненою від машин, що забезпечить безперешкодний прохід для пішоходів та абсолютно безпечний простір для дітей.

3

Зручний наземний і підземний паркінги вирішать проблему власників квартир та їхніх гостей із паркуванням. Важливим аспектом є також охорона паркувальної зони, відтак господарі точно знатимуть, що їхнє авто у безпеці. Оскільки «Центральний» зводиться таким чином, щоб двори були повністю відмежовані від автомобілів, автівки будуть розміщені на цокольному поверсі. Площа усіх паркувальних приміщень понад вісім тисяч квадратних метрів, тут одночасно зможуть розміститися 270 автомобілів. Додаткова придворова парковка забезпечить паркування 400 автомобілів, що частково вирішить і загальноміську проблему із паркуванням.

Житло в центрі міста – це мрія багатьох. І недарма. Адже з вулиці Мельника відкривається гарний вигляд на Меморіальний сквер та інші культурні об’єкти, вулиці й історичні будівлі. Новий житловий масив розміщений так, що дозволяє з мінімальними затратами часу потрапити у будь-яку точку міста. Крім того, звідси можна швидко й легко добратися до усіх виїздів з обласного центру. А ще жителі «Центрального» зможуть за кілька хвилин дістатися до майже усіх загальноміських об’єктів, пам’яток, «стометрівки», міського парку. Інфраструктура у кварталі ретельно продумана, а перші поверхи будинків будуть повністю відведені для задоволення соціальних потреб.

img_2052

«Ми плануємо створити масштабну соціальну інфраструктуру. Продуктовий магазин, стоматологію, аптеку, діагностичну клініку, ресторани, офіси, центр розвитку дитини – всі ці об’єкти забезпечать затишок та комфорт не лише для мешканців комплексу, а й для жителів міста», – наголошує керівник компанії «Спілка забудівників» Микола Филюк.

А ще у новому масиві будуть такі об’єкти, яких раніше в місті не було – широкопрофільний експоцентр площею близько 500 кв. метрів. Тут проводитимуть презентації, виставки, збиратиметься молодь, представники мистецьких кіл, що в комплексі даватиме масштабний поштовх для розвитку культурного середовища міста.

Соломія ЯРОШ


Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 04 січня 2017, 18:21
Яка ціна ?????
Відповісти

, 04 січня 2017, 18:58
і яка якість будівництва після шалених темпів. Спілка забудівників не виділялася якістю робіт і до цього часу. Одним словом халтура.
Відповісти

, 04 січня 2017, 21:14
Тяп ляп
Відповісти

, 04 січня 2017, 21:14
Якість одна з найгірших в місті. Здають вчасно, але так гнати поверхи паралельно одразу ж вставляючи вікна і утеплюючи пінопластом чи дощ чи сніг. Вийде не якість а лиш дохід забудівнику.
Відповісти

, 04 січня 2017, 22:57
"культурний простір" На першій фото видно що там малий шматок двору, одні будинки. Який простір?
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: