Прикарпатців закликають бути обережними на зимових водоймах

За минулий рік на Прикарпатті потонули 34 особи, з них троє – діти. Небезпека чатує на необережних громадян біля водойм і взимку. Зараз це – тонкий лід. Трагічних випадків цієї зими на річках та ставках області, на щастя, не зареєстровано, проте пильності втрачати не варто, кажуть рятувальники. Попереду ще декілька довгих холодних місяців.

 

Результат пошуку зображень за запитом "діти на кризі"

  Стовпчик термометра за вікном наразі показує мінусову температуру. Більшість стоячих водойм на Івано-Франківщині скуті кригою. Швидкоплинні гірські та спокійніші рівнинні ріки лід скував лише біля берегів. Рибалити, ковзатися чи й просто виходити на його поверхню смертельно небезпечно, проте на це, на жаль, зважають не всі.

 У рятувальників особливу тривогу викликають любителі зимової підлідної риболовлі. Азарт рибалки у таких людей зазвичай бере верх над здоровим глуздом, тому вони ладні вийти і на найтонший лід заради мізерного улову. Ці люди настільки впевнені у власній безпеці, що зовсім не зважають на застереження рятувальників.

 Ще одна група, котра потенційно може як мінімум скупатися у крижаній воді – надто нетерплячі пішоходи, які проживають поблизу водойм. Бажаючи скоротити собі шлях, вони чимчикують прямісінько по льоду, ані на мить не задумуючись про наслідки таких мандрівок. Більшість таких горе-пішоходів – діти та підлітки.

  Рятувальники, які тепер ледь не щодня проводять спеціальні профілактичні рейди на берегах зимових водойм, 4 січня побували і на міському озері в обласному центрі, розповсюджували серед населення  пам’ятні листівки застережливого характеру.

 На міському озері повідомлення про температуру повітря, товщину криги та правила поводження на замерзлій водоймі із гучномовця лунають 6-8 разів на добу. Крім того, чи не кожної години відповідальний за це працівник пильно оглядає у бінокль усе озеро. Тому уникнути принаймні зауваження за неправильне поводження на льоду порушникам досить важко.

 Поспілкувалися працівники пожежно-рятувальної служби і з любителями зимової риболовлі. Вони наголосили їм на необхідності дотримуватись найважливіших правил під час перебування на льоду.

 

 Управління ДСНС в області ще раз звертається до мешканців краю: свідомо ставтеся до власного життя і дотримуйтеся правил безпеки! І пам’ятайте, що безпечним вважається (при температурі повітря 0 градусів Цельсія):

  - для одного пішохода – лід синюватого або зеленуватого відтінку товщиною не менше 7 см;

 - масове перебування на льоду можливе за товщини льоду не менше 15 см;

 - лід блакитного кольору – найміцніший; білий – міцність у два рази менша; сірий колір свідчить про присутність води у товщі льоду.

  Якщо все ж необхідно перейти через замерзлу річку, озеро чи ставок, для початку слід знайти стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, виберіть безпечний  маршрут свого руху з берега. Насамперед, подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць та візьміть з собою палицю для того, щоб перевірити міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли.

   Пам’ятайте, що виходити на тонку кригу вкрай небезпечно для Вашого життя!Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: