Прикарпатські рятувальники застерігають: будьте особливо обережні у морозну погоду!

За прогнозами синоптиків Укргідрометцентру, у наступні два дні на Прикарпатті – сильні снігопади та поступове зниження температури. Вже з 8 грудня нічні морози перевищать 10 градусів, удень температура збережеться на рівні мінус 1-5.  

Результат пошуку зображень за запитом "люті морози"

 

 Після незначної відлиги у наступні вихідні – 10 та 11 грудня – на Івано-Франківщині знову запанують морози. Температура вночі – 5-10 градусів морозу, вдень - до мінус 5. 

 Рятувальники застерігають: така погода сприятиме збільшенню випадків переохолоджень та обморожень. Наслідки цих явищ надзвичайно серйозні, а тому кожен повинен зробити усе можливе, щоб у морозну погоду не сталося чогось лихого.

 Насамперед, слід одягатися і взуватися відповідно до температурних режимів.

 Загальним у переохолодження та обмороження є те, що вони провокуються впливом низьких температур на організм, але симптоми їх значно відрізняються.

 При переохолодженні низька температура впливає однаково на весь організм. Це викликає зниження температури тіла нижче 35-ти градусів. При цьому всі функції організму сповільнюються, а при тривалому впливі холоду припиняються зовсім.

  Обмороження - це пошкодження окремої частини тканини організму під впливом низької температури. Зазвичай це супроводжується загальним переохолодженням. Найчастіше обмороження зачіпає вушні раковини і пальці. При цьому температура решти тіла може залишатися нормальною. Обмороження можна отримати навіть при температурі вище нуля за умови сильного вітру, високої вологості та тривалого перебування на відкритому повітрі.

 Щоб уникнути обмороження та переохолодження, необхідно дотримуватись нескладних правил і якомога менше часу проводити на морозі. Ні в якому разі не можна довго гуляти на холоді в стані алкогольного (або будь-якого іншого) сп’яніння. Воно створює ілюзію тепла і притуплює пильність. Також не варто в мороз курити, паління зменшує периферійну циркуляцію шкіри і кінцівки стають більш вразливими.

Дуже важливо правильно підбирати одяг. Він повинен бути вільним і багатошаровим. Прошарки повітря між шарами одягу добре утримують тепло. Це ж правило стосується взуття. Воно має бути просторим. Добре гріють ноги вовняні шкарпетки, оскільки вони вбирають вологу і ноги залишаються сухими. Не варто забувати про шапки, рукавиці і шарфи.

 Якщо мороз дуже сильний – краще не гуляти поодинці. При перших ознаках обмороження необхідно зайти в тепле приміщення. Знімати взуття з обморожених кінцівок не можна: коли вони розпухнуть, взутися назад вже не вийде. Після повернення з вулиці потрібно переконатися у відсутності обмороження.

  Під час тривалої зимової прогулянки варто мати з собою змінні сухі шкарпетки і рукавиці.

 Оскільки у дітей терморегуляція ще не повністю налаштована, відпускати їх надовго на вулицю в мороз не можна. Потрібно кожні 15-20 хвилин повертатись в тепло, зігріватися і перевіряти стан шкіри і кінцівок. А у дуже сильні холоди потрібно намагатися не залишати приміщення без особливої потреби, щоб уникнути обмороження.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 05 січня 2017, 20:09
Саме тепер якраз найбільше людей виселяють за комунальні борги. Щоб гарантовано передохли
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: