“Укргідроенерго” оголосило тендер на підготовку документації для будівництва шести ГЕС на Дністрі

ПАТ "Укргідроенерго" оголосило тендер на підготовку техніко-економічного обґрунтування для будівництва каскаду гідроелектростанцій на Верхньому Дністрі.

“Укргідроенерго” оголосило тендер на підготовку документації для будівництва шести ГЕС на Дністрі

Згідно з тендерною документацією, ТЕО, очікувана вартість якого становить 155 млн гривень, фінансуватиметься за державні кошти. Проектування здійснюється на підставі “Програми розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року”, схваленої урядом 13 липня 2016 року, інформують “Вікна” з посиланням на EcoТown.


Про будівництво Верхньодністровського каскаду ГЕС керівництво “Укргідроенерго” заговорило восени 2015 року. Згідно з оприлюдненим тоді проектом, Дністер планувалося перекрити шістьма греблями в Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях.


В “Укргідроенерго” запевняють, що будівництво каскаду ГЕС на Верхньому Дністрі не тільки збільшить виробництво електроенергії, а й дозволить боротися з паводками та накопичувати воду з атмосферних опадів заради збереження водних ресурсів.


Тендерна документація містить вимоги про залучення провідних інститутів НАНУ до оцінки впливу проекту на природу та про можливість включення деяких водосховищ каскаду ГЕС до національного природного парку “Дністровський каньйон”.


На думку енергетиків, розробка ТЕО, проведення громадських слухань та отримання висновків експертиз дозволить ухвалити обґрунтовані рішення щодо місць розташування ГЕС.


Як зазначають в “Укргідроенерго”, участь НПП “Дністровський каньйон” у розробці ТЕО необхідна в разі проведення вишукувань на територіях, земельні ділянки яких у встановленому порядку оформлені як землі природно-заповідного фонду.


«На інших землях, права парку на які не оформлені згідно з чинним законодавством, його участь або відмова від участі у вишукуваннях ніяк не обмежують розроблення ТЕО, — пояснює підприємство. — Хоча ми зацікавлені в такій участі і співпраці з метою об’єктивної оцінки впливу каскаду ГЕС”.


Примітно, що на заплановані під затоплення ділянки НПП “Дністровський каньйон” як і більшість національних парків України не має державних актів, отримання яких вимагає значних коштів та часу.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 09 січня 2017, 19:47
Люди добрі!З нас хочуть зробити рабів!!! В нас забирають все.Ліси ріки,землі,екологію.Поки ми не повстанемо проти цієї нечесті наші діти будуть в рабстві проклинати нас за те,що дозволели зробити це
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії ЕкоЗлочини: