Прикарпатський нардеп розповів про новий закон, який дозволить розвивати в Україні деревообробну галузь

В останні роки в Україні спостерігається стійка тенденція до скорочення об'ємів виробництва продукції деревообробки, а натомість значно збільшується експорт необробленої деревини. Тому народний депутат Юрій Соловей добився внесення змін до Податкового Кодексу України у частині звільнення від мита деревообробного обладнання та відтермінування від сплати ПДВ на 36 місяців.

прикарпатський нардеп Юрій Соловей

Так, якщо в 2013 році експортовано 1 324 тис.м3 необробленої деревини, то надходження до бюджетів всіх рівнів від цього склали близько 19 млн. грн. При виготовленні з цієї кількості техсировини деревинностружкових плит сума надходжень до бюджету слала б близько 169 млн. грн. грн., а при виготовленні меблів – 593 млн. грн.

Тож, відповідно до розрахунків, виробництво меблів з деревинностружкових плит в 40 разів ефективніше (через надходження податків та зборів до бюджету), ніж просто експорт необробленої техсировини, –  пишуть Версії.

Саме тому, одним з пріоритетних завдань для країни, як зазначає нардеп Юрій Соловей, є створення сприятливих умов для швидкого та збалансованого розвитку деревообробного комплексу України з метою комплексної та глибокої переробки заготовленої деревини.

 «Нам вдалося прийняти законопроект, який звільняє повністю від мита все деревообробне обладнання, яке приходить із-за кордону в Україну. А також дозволяє не сплачувати протягом 36 місяців податок на додану вартість у випадку імпорту цього обладнання для використання цього обладнання у виробничих цілях. Цей законопроект, який вводить додаткові податкові і митні стимули, за моїми оцінками, дозволить створити понад 500 нових робочих місць в сфері деревообробки», – підкреслив Юрій Соловей.

Обранець переконує, що в результаті, деревообробна промисловість вже показала приріст +15%, а паперова промисловість – +2%. Крім того, імпорт верстатів для обробки дерева збільшився у 3,5 рази, що свідчить про довіру інвесторів та є наочним випереджувальним індикатором майбутнього зростання обсягів виробництва та експорту галузі, створення нових робочих місць та додаткових надходжень до бюджетів всіх рівнів.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 09 січня 2017, 23:19
Закон може і дозволить. Порошенко не дозволить. Він тупо всі ліси рубає і вивозить кругляк. А деревообробну галузь в Україні навпаки винищує
Відповісти

, 10 січня 2017, 19:20
Не В.В.Путина обсуждать,а конкретно дрова пиляти.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: