На Всеукраїнському семінарі в Києві презентовано досвід залучення в економіку Прикарпаття зарубіжних інвестицій

23 січня 2017 року в м. Києві відбувся всеукраїнський семінар "Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу", організований Офісом залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest та Офісом просування експорту за підтримки Кабінету міністрів України.

У ньому взяли участь понад 150 представників регіональної влади, відповідальних за роботу з інвесторами та розвиток експортного потенціалу міст і областей. Івано-франківщину представляли заступник голови ОДА Валерій Крецул та заступник начальника управління – начальник відділу інвестицій управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Зіновій Мазур.

На заході виступив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він зазначив, що  Україна має великі можливості для залучення інвестицій, розвитку внутрішнього ринку, збільшення експортного потенціалу. Однак для цього необхідно ліквідувати перешкоди, які гальмують розвиток бізнесу і створення робочих місць. 

Одним із інструментів виявлення тиску на бізнес має стати «Інвестиційний монітор» - проект, який найближчим часом буде задіяно Офісом залучення та підтримки інвестицій. Він дозволить у розрізі кожного регіону бачити, як реагує бізнес на ситуацію в цілому та окремі зміни в ній. «Ми будемо бачити, як відшкодовується ПДВ, які є перевірки, де настандартні ситуації.  Як тільки десь з’явиться «червона» зона – будемо збирати керівництво регіону і вимагати її поліпшити», - сказав Володимир Гройсман.

Заступник голови облдержадміністрації Валерій Крецул презентував досвід залучення в область компанії LEONI, яка у жовтні 2016 року розпочала будівництво заводу з виготовлення кабельної продукції для автомобілів в м. Коломиї. Він акцентував увагу на узгодженій та ефективній роботі органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, що була проведена в області з метою супроводу цього проекту, відповів на запитання учасників семінару.

Під час заходу було представлено також досвід інших областей та міст України. Учасники семінару отримали інформацію про можливості підтримки проектів із розвитку бізнесу та експорту, які реалізовують Укрексімбанк, Укргазбанк, Ощадбанк, ЄБРР, Western NIS Enterprise Fund, GIZ та  Програма ЄС "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні”.


Довідково
Офіс залучення та підтримки інвестицій (UkraineInvest), створений 19 жовтня 2016 року Постановою Кабінету міністрів України, є консультаційно-дорадчим органом, підпорядкованим Кабінету міністрів України, що координується Урядовим уповноваженим з питань інвестицій, першим заступником міністра фінансів Оксаною Маркаровою. Проект підтримується WNISEF.

Офіс з просування експорту (Export Promotion Office) – консультативно-дорадчий орган, створений наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Керівник офісу  - Мар’яна Каганяк. Проект підтримується Western NIS Enterprise Fund та EDGE.

 

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org.

 

Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях. Проект впроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 26 січня 2017, 14:57
В таку корупцію ,яка є на Украіні жоден інвестор при своєму розумі не прийде!!!!
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Інвестиції: