Ігор Пасічняк: Роботу музеїв області потрібно організувати так, щоб вони стали сучаснішими

Пам’ять про історико-культурну спадщину Прикарпаття, як українського народу загалом, інформація про його побут, звички, вид ремесел, твори декоративного та ужиткового мистецтва зберігається не тільки у книгах та народній пам’яті, а й у музеях.
http://www.if.gov.ua/files/img/IMG_0256_(1).JPG
 

Саме тут можна доторкнутися до минулого, відчути стародавній дух та поринути у бувальщину. Про це, а також про розвиток музеїв Івано-Франківщини йшлося під час обласного семінару на тему: «Музеї. Модернізація. Мережа. Майбутнє», який відбувся сьогодні в приміщенні обласної філармонії.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, який висловив сподівання, що в недалекому майбутньому, завдяки наполегливій праці зацікавлених осіб, музеї області вийдуть на новий рівень. Зокрема, збільшиться потік відвідувань молоддю та туристами.

«Оскільки Прикарпаття володіє надзвичайним спадком минулого, який заслуговує бути не тільки доступним, а й цікавим, сподіваюся, що сьогоднішній семінар стане тим рушієм, який дасть змогу акумулювати знання всіх присутніх та вийти на новий шлях до розвитку музеїв, – зазначив посадовець. – Сьогоднішнім завданням, яке ми ставимо перед собою, є пошук цікавих підходів для всебічного розквіту музейної справи та зацікавлення відвідувачів. Тому, роботу музеїв області потрібно організувати так, щоб вони стали сучаснішими».

Також Ігор Пасічняк зазначив, що дана зустріч є стартовою, такі семінари проводитимуться частіше, відповідно до потреб.

Про плани щодо покращення матеріально-технічної бази музеїв області розповів начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, який зазначив, що цьогоріч з обласного бюджету очікується близько мільйона гривень на розвиток музеїв. Також він розповів про сам семінар, який цього року проводиться у новому форматі. До уваги учасників семінару представлені виступи семи професіоналів своєї справи, зокрема, троє із них – це гості зі столиці, які займаються креативним менеджментом в культурі.

Так, засновник культурного холдингу Гудімов Арт Проект Павло Гудімов прочитав для присутніх лекцію на тему: «Погляд на музеї як на емоційний феномен. Вплив інституцій на інтелектуальну та естетичну освіту». За його словами, для того, щоб музеї виконували освітню функцію, потрібно робити креативні та контекстні речі, які могли б дозволяти розвиватися не тільки дітям, а й дорослим. На його думку, саме освітня складова є тим важилем, який дозволить музеям привабити нову аудиторію.

Також перед присутніми виступили генеральний директор Національного музею Гуцульщина та Покуття ім. Й. Кобилянського Ярослава Ткачук, директор музею кіно «Національний Центр Олександра Довженка» Марія Задорожна та голова ГО «Інтелект UA» Марія Козакевич.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Культура: