На початку незалежності, перед івано-франківським «Білим будинком», 9 днів простояла труна із покійницею

У Львові є популярна легенда про чорну труну. Колись у ратуші засідав так званий лавничий суд, який розглядав кримінальні справи і мав право виносити смертні вироки. Одного разу лавники засудили до страти людину, яку звинувачували у вбивстві. Чоловіку відрубали голову, а згодом з’ясувалося, що він не винний. Після того у ратуші завівся привид – чорна труна, яка вночі літала залами й лякала сторожу страшними стогонами. Аби не повторювати помилок у майбутньому, судді помістили великий напис на обкладинці лавничої книги «Пам’ятай про чорну труну!».

Результат пошуку зображень за запитом "труна із покійницею"

 

Франківськ теж мав свою «чорну труну», тільки вона не літала по магістрату, а стояла перед будинком ОДА, у народі – Білою хатою, пише Репортер.

На початку 1990-х у прикарпатських селах точилася запекла боротьба за церкви між греко-католиками і православними автокефалами. Письменник Тарас Прохасько згадує: «Тоді відбувалася кількарічна громадянська війна. При чому ті православні переважно були дітьми і внуками недавніх греко-католиків. Значна частина цього бедламу – це війна за майно. Тобто частину церков повертали греко-католикам, частину не віддавали, частину захоплювали греко-католики, частину обороняли православні…».

Один з таких епізодів відбувся у 1992 році. Громада села Чорні Ослави не змогла поділити церкву і цвинтар – одні віряни не давали односельцям ховати померлих іншої конфесії. Дійшло до того, що до Франківська родичі привезли труну із покійною 96-річною пані Козловською, яку поставили перед ОДА. Обласні чиновники довго не могли погасити конфлікт, і труна простояла на вулиці аж дев’ять днів. Нарешті селяни якось домовились, і пані Козловську поховали на рідній землі, за християнським звичаєм.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: