В Україні “осучаснять” пенсії: кому, коли і як

Уряд перегляне параметри нарахування пенсій для всіх українців. Тепер їх розмір буде залежати виключно від стажу і зарплати.

– У 2012 році останній раз проводилося осучаснення пенсій, а розрахунок йшов по зарплаті 2008 року. У 2016 люди виходили на пенсію і їм у розрахунок йшла середня зарплата 3267, а в 2008 це було приблизно 1100. Тому можете собі уявити масштаб розриву в пенсійному забезпеченні, які вийшли до 2008 року, і тими, хто є зараз, – сказав міністр соціальної політики Андрій Рева, передає 112 Україна.

Міністр пояснив, що при перерахунку пенсій будуть брати до уваги стаж і зарплату кожного.

– Береться пенсійна справа, береться призначена пенсія та перераховується за тією ж формулою, тільки туди береться новий показник зарплати. Це у кожної людини індивідуально.

Для (осучаснення пенсій. – Ред.) потрібно прийняти закон, ці параметри там будуть прописані. Ми його розробляємо, – додав Рева.

Він зазначив, що всі параметри пенсійної реформи узгоджені з МВФ, а строки її запровадження буде визначено в меморандумі, який буде підписаний із фондом.

Розмір пенсій залежить від середньої зарплати по країні, а не від мінімальної зарплати, додав міністр.

Зазначимо, за даними Державної служби статистики України, у січні 2017 року середня зарплата в Україні становила 6008 грн.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: