Єдиний на Косівщині центр для дітей-інвалідів намагаються закрити

Крик про допомогу з Івано-Франківщини. Депутати Косівської райради хочуть закрити єдиний в районі реабілітаційний центр для дітей-інвалідів.
Результат пошуку зображень за запитом "косів"
 

Мовляв, замість нього створять інший заклад - не соціальний, а медичний. Та батьки дітей і директор центру переконані, що справа зовсім в іншому, пишуть Подробности.

Державний заклад - Косівський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів - створили ще п'ять років тому рішенням місцевої влади. Своє невеличке приміщення, а це лише кілька кімнат - центр орендує в районній лікарні. Саме тут і проходять реабілітацію діти з усього району. Один із них одинадцятирічний Валентин. У нього важка форма ДЦП.

"Тут самостійно в цьому центрі навчився самостійно тримати ложку, дівчатка його навчили. Самостійно їсти, що великий плюс ми почали тут повзати. Ми почали сидіти на колінках", - говорить Наталія Мосейчук, мати Валентина.

Щоб був помітний результат - діти повинні відвідувати Центр регулярно - запевняє вчитель-реабілітолог Марія. Хвора на ДЦП Діана пропустила лише кілька занять - і тепер всього навчається наново.

"Ми починаємо так повзати, ми називаємо то марафон лазання. Бо ми три мати ставимо і вона лізе щоб розвивалися ручки і ношки".

Сьогодні центр відвідують всього 16 дітей. Хоча хворих у Косівському районі нараховується більше чотирьохсот. Багато хто з них охоче сюди б ходив, але прийняти їх не можуть - каже директор. Він не раз звертався до місцевих депутатів з проханням подумати про розширення - але ті натомість вирішили - заклад взагалі закрити.

Спочатку бюджетна комісія райради рекомендувала центр реорганізувати - передати із соцполітики до сфери охорони здоров'я. Але в обласному департаменті - забирати заклад відмовилися. Чому - ми спробували з'ясувати в Міністерстві охорони здоров'я. Навіть надіслали запит - відповідь на який і досі чекаємо. За словами директора, до Центру не раз навідувалися місцеві депутати - вимагали відкати від грошей, які щорічно виділяються на заклад з райбюджету.

"Основна причина чому нас ліквідовують тому що ми не беремо участі в різних корупційних схемах які відбуваються в нашому районі", - говорить Андрій Линдюк, директор Косівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Директор навіть написав заяву до Генеральної прокуратури. Там відкрили кримінальне провадження. Щоправда, у керівництві Косівської райради зв'язку між корупційними схемами та ліквідацією закладу - Не вбачають.

"Якщо мали такі ганебні факти мали місце то ті депутати котрі десь хочуть наживатися на горі дітей - вони будуть покарані і про це буде повідомлено публічно навіть я готовий повідомити про це на сесії районної ради", - говорить Павло Ванджук, голова Косівської районної ради.

Питання щодо закриття центру планують проголосувати вже на наступній сесії райради - 16-го березня. Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 05 березня 2017, 19:24
А лікарню вже закривали? На перевірки збирають гроші із медперсоналу. І закриття відтерміновується, до наступного "закриття". Чому в прокуратурі мовчать і закривають очі, як там господарюють!?
Відповісти

, 06 березня 2017, 21:23
Корупція процвітає все схвачено!
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Здоров'я: