Будівельне свавілля навколо міського озера у Франківську: на Мазепи, 144 не мали права здійснювати будівництво, – Дежархбудконтроль

На прес-конференції щодо забудови міського озера представники поліції, прокуратури та управління Дежархбудконтролю розповіли про виявлені порушення та судові справи щодо будівництва на Мазепи,144

 

З ініціативи громадського об’єднання «Вільне озеро» у Франківську контролюючі органи відзвітували про стан розгляду справ стосовно забудови біля міського озера, пишуть Версії.

Як заявив Любомир Хамець, т.в.о. заступника керівника Івано-Франківської місцевої прокуратури, щодо будівництва на Мазепи, 144, в серпні 2016 року зареєстровано кримінальне провадження за статтею 356 Кримінального кодексу України, тобто здійснення самоуправства. Досудове розслідування триває.

«Встановлено, що по Мазепи, 144, право постійного користування земельною ділянкою було за Івано-Франківською обласною організацією сприяння оборони України. Окрім того, на зазначеній земельній ділянці знаходились об’єкти нерухомості зазначеної організації. Між ТСОУ (Товариство сприяння оборони України) та забудовником «Прикарпаття і К» було укладено договір, згідно якого ТСОУ відмовилось від права на свої приміщення (там були гаражі) з умовою, що в майбутньому будівництві вони отримають право власності на частину приміщення будинку, який буде збудовано», – розповів Любомир Хамець.

Представник прокуратури також повідомив, що компанія «Прикарпаття і К» отримала дозвіл на будівництво готельного комплексу. Забудова була погоджена рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №417 від 21/08/2007 року.(

«Дозволити Івано-Франківській обласній організації товариства сприяння обороні України (ТСО України) – будівництво спортивно-готельного комплексу з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення загальною площею – 7500,00 м2 в межах земельної ділянки, наданої у постійне користування на вул. Гетьмана Мазепи, 144 (дозвіл на проектно-пошукові роботи – рішення виконавчого комітету міської ради від 28.09.2006 р. № 376, пункт 3.11; реєстрація державного акту на постійне користування землею № _ від 03.12.1997 р.). Будівництво здійснювати на умовах угоди з виконавчим комітетом міської ради про участь у соціально-економічному розвитку міста», – йдеться у рішенні.

Слідчі прокуратури виявили, що через три роки рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради було дозволено проектно-пошукових робіт ТСОУ для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями фізкультурно-спортивного призначення.

«Дозволити проведення проектно-пошукових робіт Івано-Франківській обласній організації товариства сприяння обороні України (ТСО України) – для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями фізкультурно-спортивного призначення на наданій у постійне користування земельній ділянці на вул. Гетьмана Мазепи, 144, при умові укладення угоди з виконавчим комітетом міської ради про участь у соціально-економічному розвитку міста”, – йдеться в рішенні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №191 від 14/04/2010. 

Прокуратура неодноразово направляла листи та доручення в органи контролю для перевірки законності даного будівництва.

В управлінні Держархбудконтролю підтвердили, що їхні представники здійснювали позапланові перевірки на даному об’єкті будівництва.

«Такі позапланові перевірки були здійснені на вказаному об’єкті, – розповів начальник відділу контролю за будівництвом Управління з питань держархбудконтролю міськради Олег Семків. –Нам стало відомо, що даний об’єкт уже перевіряла Державна архітектурно-будівельна інспекція Івано-Франківської області. За даними перевірки замовнику будівництва був виданий припис про зупинення виконання будівельних робіт на основі тих порушень, які ними були виявлені, а саме – відхилення від затвердженого робочого проекту».

На даний момент замовник будівництва оскаржує в суді акт, яким зафіксовано зазначені порушення, дії посадових осіб ДАБІ області і відповідальність, яка була накладена на замовника. Як повідомили в прокуратурі, це були два штрафи на загальну суму біля 90 тисяч гривень.

«За даними нашої перевірки ми виявили ще ряд порушень, за які замовник будівництва аналогічно був притягнутий до адміністративної відповідальності. Адже на даний час на даний об’єкт є дозвіл на виконання будівельних робіт №228 від 29/12/2007 року, як на будівництво спортивно-готельного комплексу. Тому для нашого управління Дежархбудконтролю даний об’єкт є спортивно-готельним комплексом, а не багатоквартирним житловим будинком – зауважив Олег Семків.– Також варто зазначити, що рішення виконкому не дає права замовнику будівництва на виконання якихось робіт. Воно дозволяло замовнику будівництва вчиняти дії щодо зміни цільового призначення землі, розробки вихідних даних на проектування, розробки проектної документації і т.п».

Незважаючи припис обласного ДАБІ про зупинення виконання будівельних робіт, на об’єкті будівництво триває. Нещодавно журналісти зафіксували, як здійснюється підсипка гравієм, найпевніше, для основи майбутнього фундаменту.


Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 04 березня 2017, 19:53
Їм не дали грошей... Знесли хоч одну будову незаконну і непотрібну? Єдині кого не запитують - це мешканців. Як і у решті випадків. Може й вірно, але тоді держава має строго контролювати і карати за порушення норм.
Відповісти

, 04 березня 2017, 21:21
Ця пиздлива прокуратура і цей хамець дебільний взагалі нічого не роблять і робити не будуть . Це підстава для того щоб після шуму зібрати харківським бикам з лохів місцевих гроші
Відповісти

, 05 березня 2017, 11:01
а на шавченка 65 10 поверхів можна
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії ЕкоЗлочини: