В Івано-Франківську діє “лісова школа” для дітей

По шість годин на свіжому повітрі в будь-яку погоду, вільна гра, творчість, дослідження. Франківські батьки не стали чекати новацій від влади, а самотужки взялись організовувати цікаве й корисне дозвілля для дітей. Вони організували «Лісову школу».

 

Вже більше року Оксана Архипчук займається координацією «Лісової школи» в Івано-Франківську, пише Репортер.

 

«Якщо говорити просто, то це неформальне об’єднання батьків, які люблять природу, або хочуть, щоб їхні діти любили природу й більше часу проводили на свіжому повітрі», – розповідає Оксана.

 

Ідею «Лісової школи» матір двох дітей, чотирирічної Яри та дворічного Ракана, підгледіла у друзів з Європи в мережі Facebook. Каже, в США, Канаді та Західній Європі нині популярна ідея подібних лісових садочків.

 

«Зараз люди починають розуміти, що їхні діти дуже багато часу проводять у приміщенні. Вони втрачають зв’язок з природою. А ще це також впливає на здоров’я дітей та їх фізичний розвиток, – каже Оксана. – Коли мені довелося шукати садок для доньки, а це було влітку, то я зрозуміла, що не хочу, аби вона півдня, коли на дворі сонячно й тепло, була у приміщенні. І, власне, все почалося з того, що мені потрібна була компанія для доньки. Потім я побачили фото, які постили друзі у соцмережі з лісових садочків за кордоном. Але оскільки ні наснаги, ні сил організувати такий садочок я не мала, то вирішила, що можна спробувати хоча б щотижневі зустрічі».

 

устрічі «Лісової школи» відбуваються щосуботи. Перші уроки проходили на Вовчинецьких горах, згодом – у Дем’яному Лазі, на берегах Бистриць та у міському парку. Нині на заняття приходять від 10 до 15 сімей з дітьми від 3 до 7 років.

 

«Залежно від погоди ми проводимо на вулиці від чотирьох до шести годин. На природі влаштовуємо з дітьми кілька активностей. Зазвичай їх пропонують батьки, а решту часу ми дозволяємо дітям спостерігати, досліджувати ліс, гратися, – каже Оксана. – Для нас важливо, що заняття не є жорстко регламентоване, що немає чіткого розкладу. Активності від батьків для дітей є лише поштовхом, а далі вони самі придумують забавки, реалізовують власні ідеї. Для нас важлива концепція вільної гри».Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Туризм: