Головні злодії сучасності

Чому фокус суспільної дискусії переключився з важливого на другорядне

Заходжу я вранці почитати новини і бачу, що вдома у колишньої очільниці одеської митниці та члена команди Міхеїла Саакашвілі Юлії Марушевської проходять обшуки. До цього НАЗК – орган, покликаний стежити за дотриманням законності при заповненні е-декларацій - зайнявся питанням незаконного привласнення нею премії в розмірі 500 грн. Підкреслюю, 500 грн. У людини, яка першою за 25 років незалежності намагалася боротися з контрабандою на одеській митниці. Марушевська – новий злодій сучасності. І не один.

У нас в редакції обговорювали іншого злодія наших днів – народного депутата від БПП Світлану Заліщук. Мої колеги були обурені тим, що вона купила дорогу квартиру в центрі. Сумніви викликали джерела походження коштів, включно із шведським бойфрендом. Непокоїло і нещодавнє інтерв'ю Заліщук, яке вона дала журналісту в іншій своїй квартирі, де живе зараз, або жила раніше. Де вона взяла 80 тис дол, щоб купити цю однушку? Чому у неї на кухні не працює холодильник? Значить, вона тут не живе, а насправді живе в іншому – імовірно, набагато більш шикарному місці - а ця квартира – просто підстава, спроба пустити пил в очі.

І в цьому місці я просто хочу сказати "Браво!". Браво тим, кому вдалося переключити суспільну дискусію, дебати на кухні і в Фейсбуці з реальних проблем державного мародерства і повномасштабної корупції на премію Марушевської, квартиру Лещенка і Заліщук. Тепер вони займають значну частину інформаційного простору і розуму людей. Та сама людина, яка опублікувала інформацію про квартиру Лещенка, пише мені в "лічку" на Фейсбуці про високу зарплату борця з корупцією Віталія Шабуніна, і вимагає вжити заходів. Шабунін – наступний злодій сучасності.

Браво тим, кому вдалося переключити дискусію, дебати на кухні і в Фейсбуці з реальних проблем на премію Марушевської та квартиру Лещенка

Друзі, я розумію, що молоді політики й активісти не ідеальні, що вони засмутили багатьох, і що вимоги до них вищі, ніж до звичайних негідників.

Але ви реально вважаєте, що розчарування в колишньому журналісті-розслідувачеві та громадянській активістці – головні проблеми країни?

Україна – одна з найбідніших країн Європи. Кілька людей тут вкрали цілі галузі і захопили всю політичну систему країни. Щороку вони викачують з економіки мільярди доларів, контролюють основні фінпотоки через своїх людей в міністерствах і держрегуляторах. Вони відсікають будь-яку конкуренцію через кишенькові суди для того, щоб пропонувати українцям продукти та послуги низької якості за завищеними цінами. Вони зробили неможливим прихід іноземних інвесторів, які стали рушієм економічного розвитку в усіх країнах Центральної Європи.

Вони контролюють фракції і профільні комітети в парламенті, щоб доїти держбюджет і вибивати собі шалені преференції. Вони володіють основними ЗМІ, щоб не допустити зростання популярності політичних сил, які можуть змінити статус-кво. Вони намагаються взяти під свій патронат будь-яку політичну силу, яка у тій чи іншій мірі стає значущою і може загрожувати їхньому становищу (всі вони будуть на обкладинці наступного номера НВ).

Вони перетворили Україну на Гаїті і зроблять все можливе, щоб зберегти статус-кво.

А ви кажете, що у Заліщук на кухні холодильник не працює.

 

Віталій Сич

Головний редактор НВ

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: