На Прикарпатті проходять традиційні шевченківські дні

Вже традиційно на початку березня в Україні відбуваються заходи, присвячені вшануванню та увічненню пам’яті українського генія, Великого Кобзаря, символа нації – Тараса Григоровича Шевченка.

З нагоди 203-ї річниці від дня народження митця в Державному архіві області відкрили виставку архівних документів «Поет, художник, борець», на яку завітали керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій, директор державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило, студентська молодь, представники громадськості.

За словами Романа Маланія, творчість Тараса Шевченка стала основою формування сучасної української нації. Його твори, сповнені прагнення народу до волі і правди, є надзвичайно актуальними у наш час – період боротьби за суверенність, єдність та незалежність.

«Переконаний, що саме Шевченкові настанови нададуть сили українцям для збереження держави, допоможуть вистояти перед викликами сучасності, а нації – стати нескореною», - наголосив управлінець.  

Під час експозиції матеріалів працівники архіву розповіли про унікальні видання, які зберігаються у фондах закладу, ознайомили присутніх із працями науковців – дослідників життєвого та творчого шляху Кобзаря.

Директор державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило поділився власними дослідженнями щодо кількості пам’ятників та пам’ятних знаків, зведених на честь Тараса Шевченка в області, Україні та світі.

Варто з цього приводу зазначити, що саме перший пам’ятний знак Т. Шевченку встановлено на Прикарпатті, зокрема, у с. Тюдів Косівського району. Аналогів немає і музей народної шани  Шевченка, який знаходиться у Народному домі «Просвіта».Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: