Новий гімн української армії записали на текст прикарпатця (відео)

Відомі українські музиканти долучилися до створення нового гімну української армії. Ним стала сучасна версія знаменитої оунівської пісні “Зродились ми великої години”.

Про це пише WestNews за інформацією ТСН. Ідею гімну вже обговорили із Генеральним штабом української армії. Новий гімн Збройних сил України – це стилізована обробка пісні нашого відомого земляка Олеся Бабія. Із 1932 року “Зродились ми великої години” була стройовою піснею ОУН.

До запису пісні долучилися Олег Скрипка, Тарас Компаніченко та інші відомі музиканти. Пісню записали у студії лідера гурту “Плач Єремії” Тараса Чубая за Києвом. Першими під новий гімн марширували курсанти Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Для довідки

Олесь “Хмелик” Бабій (1897 – 1975) – український поет, літературознавець. Народився на Прикарпатті, в селі Середнім Калуського району. Середню освіту здобув у Львові.

Служив у австрійській армії, потім в УГА. Після стрілецького походу на Київ опинився в польському полоні, звідки йому вдалось утекти. У Львові разом із поетами В. Бобинським, Р. Купчинським та Ю. Шкрумеляком організував знамениту групу поетів-символістів “Митуса”.

У 1924—1929 рр. здобув у Празі вищу освіту і став доктором літературознавства в Українському педагогічному інституті ім. М. Драгоманова. 1932 року разом з групою чільних діячів ОУН : Осипом Бойдуником, Юліяном Вассияном, Євгеном Зиблікевичем, Степаном Ленкавським, Зеноном Пеленським — перебував на лаві підсудних під час процесу у Львові.

У 1944 році емігрував за кордон. Емігрантське життя Олеся Бабія розпочалося в Німеччині в таборах для переміщених осіб в Карльсфельді та Мюнхені, де він прожив 4 роки, після чого переїхав до США. Помер 2 березня 1975 року у Чикаго.

Деталі дивіться у сюжеті “ТСН”.

 

 

20090411140455!Олесь_Бабій1 (1)Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: