Ми будемо працювати у мінус: “вуличні” підприємці просять зменшити плату за об’єкти торгівлі

7 березня обговорили проект рішення виконкому Івано-Франківської міської ради «Про внесення змін у Положення про дрібнороздрібну торгівлю, надання послуг у сфері розваг та проведення ярмарок на території м. Івано-Франківська, затверджене рішенням виконавчого комітету від 04.08.2016р.№529».

Розробником є відділ координації закупівель та цінового моніторингу управління економічного та інтеграційного розвитку.

Проектом Положення пропонується:

1. Затверджувати склад та повноваження комісії з організації сезонної торгівлі рішенням виконавчого комітету міської ради. Наразі комісія створюється відповідно до розпорядження міського голови.

2. Вдвічі зменшити оплату (у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня становить 3 тисячі 200 гривень):

  • 2.1 за розміщення об’єктів дрібнороздрібної торгівлі – з прийняттям рішення оплата буде становити 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати, що діє на момент надання погодження, за один день розміщення об’єкта. Зараз – 3%;
  • 2.2 за розміщення об’єктів надання послуг у сфері розваг – з прийняттям рішення оплата буде становити 2,5% від розміру мінімальної заробітної плати, що діє на момент надання погодження, за один день розміщення об’єкта. Зараз – 5%;
  • 2.3 за проведення ярмарку – з прийняттям рішення розпорядник ярмарку буде вносити до місцевого бюджету плату єдиним платежем з розрахунку 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати, що діє на момент надання погодження за один день розміщення одного об’єкта дрібнороздрібної торгівлі за період, протягом якого проводиться ярмарок. Зараз – 3%.

3. Вдвічі збільшити час – з 10-ти календарних днів до 20-ти календарних днів – впродовж якого надається:

  • 3.1 погодження на проведення ярмарку (або обґрунтована відмова);
  • 3.2 погодження на розміщення об’єкта тимчасової дрібнороздрібної торгівлі та надання послуг.

За проектом, плата за об’єкти дрібнороздрібної торгівлі та за проведення ярмарку складатиме 48 гривень за день, а за розміщення об’єктів надання послуг у сфері розваг – 80 гривень за день. На сьогодні ця сума складає 96 і 160 гривень відповідно.

Однак підприємиця Олена Комановська від імені усіх підприємців попросила зменшити плату до 1% і 2% відповідно від розміру мінімальної заробітної плати.

“Враховуючи усі витрати, ми будемо працювати у мінус. Тому просимо установити плату у розмірі 1%  хоча б на цей рік”, – зазначила підприємиця.

Підприємець Петро Литвин також висловив пропозицію, щоб плата не проводилася за святкові дні, впродовж яких на об’єктах не провадиться торгівля.

Ці пропозиції розглянуть за засіданні виконавчого комітету, який засідатиме 23 березня, інформує “Галка”.

Проект рішення – http://www.mvk.if.ua/uploads/files/43047.pdf

Пропозиції до проекту рішення приймаються до 26 березня за адресами:

1) в друкованому вигляді – у відділі координації закупівель та цінового моніторингу управління економічного та інтеграційного розвитку за вищезазначеною адресою;

2) в електронному вигляді – viddilrp@gmail.comЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: