На Франківщині експонують рідкісні плащаниці

Сакральну виставку “Давня галицька плащаниця” відкрили тиждень тому, 28 лютого, в місті Галич. Вона буде діяти до 4 квітня.

Проект здійснили співробітники Національного заповідника “Давній Галич”, пише WestNews  за інформацією прес-служби УГКЦ. Виставку із благословення владики Володимира (Війтишина) розмістили в Картинній галереї заповідника.

rBxL2kOsQ1E

Зокрема, йдеться про  дев’ятнадцять унікальних плащаниць, що датовані кінцем XVIIІ – першою половиною ХХ століть. Це вироби галицьких ремісників-майстрів в іконографічній манері примітивізму, академізму, українського бароко чи декоративного розпису.
Виставка буде діяти до 4 квітня 2017 року, щоденно з 9.00 до 17.00 за адресою: Івано-Франківська область, місто Галич, вулиця І.Франка, 3.

Плащаниця – особлива богослужбова тканина у Церквах східного обряду, відома з XIV ст. Її використовують у християнських процесіях в обрядовий період від Великої п’ятниці до Великодня. На плащаниці зображено тіло Христа, знятого з хреста після розп’яття. У Велику п’ятницю християни здійснюють обряд поклоніння плащаниці, що має символічне значення поклоніння самому Христу.



Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар




Останні новини з категорії Культура: