Як Україна домовляється з МВФ: меморандум тримають у таємниці

МВФ рекомендує скоротити чиновників і закінчити реформування Пенсійного фонду. Пише "Сегодня"

Міжнародний валютний фонд обіцяє вже в кінці березня схвалити Україні черговий транш в $1 млрд. Про це повідомили у самому Фонді. Меморандум про співпрацю з Україною на 2017-2018 роки теж оновили, але що записано в документі, поки невідомо. Що потенційно може вимагати від Києва МВФ і як це вплине на життя українців, дізналася "Сегодня".

КУРС НА МІЛЬЯРД. Чутки, що оновлений меморандум узгоджений, з'явилися в перший день весни. А 4 березня глава місії МВФ в Україні Рон Ван Роден офіційно підтвердив цю інформацію, підкресливши: тепер у виконавчої ради розв'язані руки для рішення щодо траншу. Пізніше про успішні переговори відрапортував у соцмережах і міністр фінансів України Олександр Данилюк. Нагадаємо: за програмою співпраці з МВФ, схваленої в 2015 році, Фонд повинен був виділити $17 млрд за чотири роки. Ці гроші направляються в золотовалютні резерви НБУ для підтримки курсу гривні. Але поки Україна отримала лише три транші на загальну суму $7,7 млрд. Решту майже $9 млрд ми повинні отримати протягом трьох років — якщо виконаємо вимоги, висунуті Фондом.

Зміст нового меморандуму і перелік тих вимог традиційно тримають у найсуворішому секреті: "Через складну соціальну обстановку в країні вирішено поки що тримати меморандум у таємниці", — сказали нам нардепи відразу з трьох фракцій. У свою чергу, віце-прем'єр Павло Розенко в кінці минулого тижня запевнив, що в новому варіанті меморандуму не міститься загрози для соцсфери або наміру обмежити права пенсіонерів: "В останньому варіанті меморандуму немає згадок про підвищення пенсійного віку. Питання пенсійного віку та пенсійної реформи повинні обговорюватися в уряді, суспільстві та експертному середовищі. Остаточне рішення залишиться за депутатами ВР".

ЗЕМЛЯ І ПЕНСІЇ. Факт, що такий важливий документ ховають від громадськості, експерти оцінюють негативно. "За важливістю він мало поступається бюджету країни і значущим соцзаконам. Нести його в МВФ можна тільки після експертної оцінки і широкого суспільного діалогу, — вважає політолог Руслан Бортник. — Хоча, за непрямими ознаками, вже можна назвати чотири ключові положення, які потраплять у новий меморандум. Впевнений, не обійдеться без вимоги скасування мораторію на продаж сільгоспземель — тим більше в парламенті під це є кілька законопроектів. Обов'язково буде пенсійна реформа: може, і не підвищення віку, але збільшення трудового стажу для отримання пенсій — точно. І стоятиме питання скорочення кількості держслужбовців приблизно на 100 тисяч осіб (сьогодні їх в Україні 260 тисяч. — Авт.). Останнє питання — розширення списку підприємств, які підпадають під приватизацію".

З колегою згоден і політексперт Вадим Карасьов: він у представлений перелік додає ще вимоги зменшити дефіцит Пенсійного фонду і широкий блок антикорупційних питань. "Зараз нам потрібно чекати засідання директорату МВФ, яке відбудеться в кінці березня. Якщо до цього часу парламент покаже бажання працювати щодо реформ чи прийме якісь окремі рішення, то у березні в нас буде схвалення. Тоді транш ми зможемо отримати до кінця першого півріччя", — говорить Карасьов.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 10 березня 2017, 18:08
Норвезький економіст Ерік Райнерт. "ЄС тримає перед Україною морквину і проводить колоніальну політику". Цитати з інтерв'ю: "– Коли завершиться економічна криза в Україні? – Передбачення [щодо майбутнього економіки України] ПЕСИМІСТИЧНІ. Криза триватиме й надалі, якщо не буде вжито серйозних заходів... Сутність колоніалізму полягає в тому, щоб завадити промисловому розвитку колоній(!!!)... Подивіться, наприклад, на політику ЄС щодо експорту українського металу і малі квоти на сільськогосподарську продукцію, які вичерпуються вже на початку кожного року."
Відповісти

, 10 березня 2017, 19:37
є така штука. Заходу потрібна тільки дешева рабсила і наші ринки збуту. половина тих довбо**бів що палила шини на останньому Майдані вже звалила з країни - хто до Польщі, хто й за океан, а нам курва розхльобувати. Шо погано коли доляр по 8? Чи по 28 краще?
Відповісти

, 10 березня 2017, 21:07
Може, пора товарити же майданутих? Відправити їх усіх в ЄС оптом?
Відповісти

, 11 березня 2017, 9:48
МВФ рекомендує скоротити чиновників, а вони лишень штампують якихось чиновників і захмарні зарплати їм ладують..?
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: