Напередодні. Україна в очікуванні траншу

Час Х щодо нового траншу МВФ для України – 20 березня. У Фонді, нарешті, вибрали день, а меморандум, нарешті, вдалося узгодити до останньої коми
Напередодні. Україна в очікуванні траншу
 

Останній тиждень на світових ринках ознаменувався довгоочікувано. корекцією. Спекулянти готуються до засідання ФРС, де, на загальну думку, регулятор піде на підвищення ставки. У результаті ринки США показали помірну корекцію, сировинні – не помірну. Сильно постраждали нафта (що не може не радувати), руда (що не може не засмучувати). Нафта різко знизилася на тлі зростання запасів у США, де давно відомо, що при перевищенні рівня в $50 починають розкупорювати свої поклади, а ось руда падала під тиском самої руди, судячи з усього. Надто вже виросла за останній час. При цьому зростання відбувалося на тлі сильної виробничої статистики з Китаю і таких же сильних даних з ринку праці США, викликаючи напад твіттероприсутності президента Трампа. Біда в тому, що економіка інерційна система, і що б не робив Трамп, результати цього в цифрах ми побачимо в кращому разі через півроку. А може й пізніше.

Поки ж перед основною стравою у вигляді засідання ФРС, інвесторам подали аперитив в особі Маріо Драгі. Нічого кардинально нового глава ЄЦБ не сказав, змусивши коментаторів насамперед звернути увагу на колір своєї краватки. Консенсус каже: коли у голови ЄЦБ синя краватка, як було вчора, він стає не таким нудним, як звичайно, більш агресивним, радуючи ринки новими порціями радості у вигляді грошових вливань. Але іноді краватка – це всього лише краватка. В результаті, не почувши нічого нового, ринки залишилися в трепетному очікуванні. Індекс S&P500 відкриється в п'ятницю на позначці в 2364 пункту. Сировина тисне вниз валюти і ринки країн, що розвиваються. Хтось, наприклад Росія, може за один день втратити 5%, але це швидше виняток, ніж правило.

Тиск відчуває й український ринок. Хоч поки і дуже помірний, благо жадібність у світі велика, а українська прибутковість і без падіння цін мало кого залишає байдужим. Але багато хто досі легкодухо тримається осторонь, побоюючись загадкових українських ризиків. Найближчим часом один з них перестане бути актуальним. Час Х щодо нового траншу МВФ для України – 20 березня. У Фонді, нарешті, вибрали день, а меморандум, нарешті, вдалося узгодити до останньої коми. Фонд від несподіванки навіть похвалив Україну, зазначивши, що так далеко ми ніколи не добиралися. І навіть продовжуємо співпрацювати, працюючи над пенсійною реформою та іншими, необхідними для наступного траншу. Як би це не дивувало українців, але ми одні з найбільш старанних учнів. Правда, в класі для відстаючих, що складається з одних і тих самих двієчників вже не перше десятиліття, зрідка в клас потрапляють учні з інших груп, як, наприклад, греки. Само собою, вони не звикли і вчаться гірше України, вважаючи за краще протестувати замість працювати. Втім, досвід ринків говорить, що якщо на вулицю виходять протестувати і голосно кричать лідери профспілок, значить, влада нарешті взялися за розум. Як, наприклад, в Аргентині. І навпаки. Тиша до добра не доведе.

На внутрішньому ринку найзначнішою подією тижня стало святкування 8-го березня. Обсяг продажу квітів поставив черговий рекорд, підтримавши дефіцит торгового балансу України. А оскільки свято припало на середу, сам тиждень виявився рваним, включивши в себе дві п'ятниці, що завжди погано впливає на працездатність. А активні тости викликають ранкове похмілля, що іноді змушує голову видавати вкрай деструктивні ідеї начебто розгону російських банків в Україні. Ідея явно не допрацьована, тому як з похмілля хочеться тільки рвати і метати, але важко придумати, хто заплатить за все це задоволення. Один раз вкладникам цих банків, які є за сумісництвом громадянами України, а другий раз – за позовом материнських банків. Зі звичного можна зазначити, що гривня демонструє чудеса стійкості і вже торгується на міжбанку трохи нижче 27,0, поки що ніяк не реагуючи на блокаду і пов'язані з нею проблеми. Хоч скаржитися почали вже навіть такі гіганти, як Криворіжсталь, яких важко запідозрити в політичній заангажованості.

На ринках акцій хороша активність за межами України (правда, виявляли активність не завжди в плюс, але і в мінус, як з акціями Ferrexpo, наприклад) змішувалася з черговим тижневим болотом всередині країни. Але це таке, всі вже звикли. Індекс УБ відкрився в п'ятницю на позначці 942 пункти, підходячи до чергової експірації ф'ючерсу незвичайної конфігурації, де сам індекс торгується вище, ніж ф'ючерс на нього. На ринку облігацій все залишається спокійно, хіба що можна відзначити, що Приватбанк очікувано подався в списки первинних дилерів. Було б дивно, особливо з огляду на склад правління нового державного банку, якщо б вони цього не зробили. Що ж, на наступному тижні до Києва обіцяють з'їхатися справжні міжнародні інвестори. Подивимося, може, у них вийде підбадьорити українське болото?

P.S. "Minds are like parachutes - they only function when open."

Thomas Dewar

В огляді представлено думку автора, яка може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, подана інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

 

Сергій ФурсаЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: