Франківського активіста затримала ФСБ (фото)

Федеральна служба безпеки РФ затримала в нейтральній зоні на адмінкордоні з окупованим Кримом двох представників правозахисної групи Crimean Human Rights Group. Серед них мешканець Франківська Володимир Чекригін.

Володимир Чекригін

 

Про це повідомила у Facebook правозахисниця Тетяна Печончик.

“ФСБ затримала в нейтральній зоні на Каланчаку правозахисників, представників Кримської правозахисної групи Crimean Human Rights Group Ольгу Скрипник та Володимира Чекригіна“, – написала вона.

За словами Печончик, вони поїхали на адмінкордон з Кримом, аби провести моніторинг пунктів пропуску з українського боку, про це пишуть Версії з посиланням на УП.

Володимир Чекригін, кримчанин із Севастополя, змушений був поспіхом покидати рідну домівку. Він був учасником місцевого Євромайдану, їздив до українських солдатів у військові частини, коли їх почали займати «зелені чоловічки»,

Молодий громадський активіст Володимир Чекригін за волею обставин тепер проживає в Івано-Франківську.

Після референдуму не вірив, що все це відбувається насправді, чекав якихось дій від держави. Згодом, щоб знайти якусь віддушину, виразити свій біль за Крим та Україну, з однодумцями робив антиросійські написи на парканах.

Коли на День незалежності України ніс в руках синьо-жовтий прапор був був затриманий поліцією, але дивом відпущений на волю Володимир порадився з адвокатом і вирішив виїжджати.

Так активіст опинився на Прикарпатті. Тут вступив до Івано-Франківської міської організації Української Галицької Партії. Балотувався на виборах до обласної ради.

За словами журналістки і правозахисниці, співробітниці КПГ Ірини Сєдової, Ольгу Скрипник, Володимира Чекригіна і ще одну людину, імовірно, з офісу Омбудсмена, затримали в буферній зоні, допитували в вагончику прикордонників, і тепер везуть вглиб Криму. Зараз зв’язку з ними немає.

“Судячи з усього, це – викрадення”, – каже Ірина Сєдова.

Пізніше в Crimean Human Rights Group цю інформацію спростували.

“Інформація про вивезення затриманих вглиб Криму не підтвердилася. Але тому що в планах членів КПГ не було перетину кордону з Кримом і вони проводили моніторинг тільки українського пункту пропуску досі залишається незрозумілим момент, яким чином вони опинилися на допиті у представників ФСБ росссійской Федерації з російської сторони”, – йдеться в повідомленні Crimean Human Rights Group.

 Володимир Чекригін

Володимир Чекригін

Ольга Скрипник

Ольга Скрипник

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: