“Міні-революція у відносинах людини і держави”: прикарпатський нардеп описав модель майбутньої накопичувальної системи

За десять років накопичувальний фонд може скласти 420 млрд гривень.

Результат пошуку зображень за запитом "юрій соловей"

 

Народний депутат України Юрій Соловей вважає, що в Україні потрібно вводити обов’язкову накопичувальну пенсійну систему вже з 2018 року.

Про це він сказав на круглому столі в Інституті Горшеніна, пише lb.ua.

Відповідно до його пропозиції, із зарплати буде відраховуватися 2% (з щорічним підвищенням на 1 процентний пункт до 7%) на особистий накопичувальний рахунок.

“Ми пропонуємо ввести обов’язкові відрахування із заробітної плати на особистий накопичувальний рахунок, який буде відкритий в накопичувальному фонді. Кошти цього фонду будуть зберігатися виключно у державних банках України та на перехідному етапі можуть бути спрямовані в облігації внутрішньої державної позики”, – сказав він.

За підрахунками народного депутата, якщо накопичувальна система буде запущена з 2018 року, то за десять років в окремий фонд буде залучено 420 млрд гривень. Юрій Соловей наголосив, що це – колосальний внутрішній довгостроковий інвестиційний ресурс.

Він визнав, що зараз є дуже вузький вибір інструментів захисту коштів від знецінення. Тому депутат пропонує прописати в законодавство норму про те, що кошти можуть бути інвестовані лише під прибутковість, яка перевищує рівень інфляції за минулий рік.

Згідно з пропозицією Юрія Солов’я, щомісяця людина отримуватиме SMS про стан свого рахунку. У разі необхідності людина зможе зняти і використовувати гроші на лікування. Після смерті залишок коштів може передаватися у спадок.

“Це по суті міні-революція у відносинах людини і держави. Реформування пенсійної системи і створення накопичувальної системи означає, що людина пов’язує свій вихід на пенсію і комфортне життя на пенсії не стільки з державою, яка забезпечує виключно захист від бідності, а з особистою працею , своєю зарплатою, своїми доходами“, – вважає депутат.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: