Блокада від блокади різниться

Багато хто не зрозуміли, що сьогодні сталося. Чому Блокада від РНБО краща, ніж Блокада від Семенченка-Парасюка. Але все просто
 
Сергій Фурса: РНБО перехоплює прапор блокади і тепер вона стає державною і керованою

Активність блокадників дозволила росіянам і «ДНР» націоналізувати активи. Така можливість у них була завжди. Але було два «але». Перше – складність роботи. Без реєстрації в Україні метал нікому в світі особливо не потрібен. Сертифікації просто не буде. А вугілля українських шахт в Росії в принципі нікому не потрібне, свого вистачає. Тому віджати можна, але що з цим робити незрозуміло. І завжди було зручніше, щоб цим усім керували ті, хто вміє. Забезпечуючи при цьому роботою тисячі людей. І «чайові», звісно, ніхто не скасовував. І друге – ризик санкцій. За такі дії, що прямо суперечать духу Мінських угод, легко було отримати додаткові санкції. Блокада ці ризики істотно зменшила.

У чому план української влади. РНБО перехоплює прапор блокади, і тепер вона стає державною і керованою. Ви тепер можете йти в Мінськ, і сміливо казати: «Дивіться, вони віджали наші заводи. Давайте запровадимо санкції». І якби раніше в тієї сторони була версія «це лише відповідь на блокаду», то тепер козирі у ваших руках. Навіть більше, припинити блокаду неконтрольованих активістів ви не можете, а значить, не можете нічого обіцяти. Тепер все у ваших руках. І ваше слово про те, що варто відновити українську юрисдикцію над заводами, як все запрацює, вже щось значить. Недарма, ДТЕК одразу ж заявив, що не контролює свої шахти. Всі кроки останніх днів виглядають логічними і спланованими. І ця блокада має чітко виражену мету. Логічну і цілком ймовірно досяжну.

Можливо, в рамках придністровізації ОРДЛО росіяни будуть готові йти далі і отримати ще трохи санкцій

Що буде тепер? Ймовірно, має бути якась велика зустріч, де будуть озвучені українські вимоги. Зіграє така політика чи ні, сказати складно. Можливо, в рамках придністровізації ОРДЛО росіяни будуть готові йти далі і отримати ще трохи санкцій. І тоді ми сильно втрачаємо, і блокада буде довгою. В результаті, втрати ВВП, тиск на курс і інші радощі. Блокада, ким би вона не проводилася, сильно б'є по економіці і не є добром. Але тепер вже не буде чинника тривалої невизначеності. Що завжди добре.

Можливо, план української влади спрацює. І все буде відіграно назад. Ахметов відновить контроль над заводами, тим більше Прем'єр-палас і Донбас-Арену вже і так розграбували. В цьому випадку можна буде говорити про мінімальні втрати від блокади. Тим більше, що російський великий бізнес вочевидь не буде горіти бажанням влазити в торгівлю металом або вугіллям, наражаючись на санкції. Тепер, після рішення РНБО, ймовірність таких санкцій значно зростає. Є, звісно, зіц-голова Курченко, але він легко може робити схеми, але навряд чи здатний керувати заводами. Як наслідок, втрати для економіки будуть обмежені місяцем блокади. І ми повернемося до статус-кво до кінця року. Але це рішення не про блокаду, а про усунення наслідків блокади.

І один великий плюс. Якщо в результаті посадять Парасюка, то і вся блокада не позбавлена сенсу.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 16 березня 2017, 22:30
Запретить поставку солярки и бензина и перекрыть газопровод в Украину.Война так война.
Відповісти

, 16 березня 2017, 22:34
Прапори йолупи почипили на зрізані гіляки !
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: