Кращі цитати Папи Франциска, який чотири роки очолює Римо-католицьку церкву

За чотири роки перебування на посаді Франциск заявив, що еволюція – реальна. Затятим атеїстам, щоб потрапити на небеса, не обов’язково вірити у Бога, і виступив проти підйому популізму на Заході.

 

Папа Римський Франциск. Фото: ZIK/EPA/ALESSANDRO DI MEOУ своїх імпровізованих проповідях 80-річний понтифік всіляко заохочує католиків втілювати на практиці те, чому їх вчить релігія. Також він порівняв сексуальне насильство священників над дітьми до «сатанинської меси», і сказав своїм кардиналам не поводитися так, ніби вони «принци».

Ось збірка його кращих цитат:
Еволюція і Великий Вибух

«Бог – не чарівник з чарівною паличкою і теорії еволюції та Великого вибуху реальні», – проголосив Папа у 2014 році.

Пояснюючи, що це не суперечить існуванню Творця, а лиш «вимагає» його.

«Коли ми читаємо про Створення у Бутті, ми ризикуємо уявити Бога чарівником, який за допомогою чарівної палички був в змозі зробити все. Але це не так», – сказав понтифік.

«Великий вибух, який сьогодні ми вважаємо дав початок світові, не суперечить втручанню божественного творця, але, скоріше, вимагає цього.

«Еволюція у природі не суперечить поняттю створення, адже еволюція вимагає створення істот, які розвиваються».

Експерти інтерпретували його коментарі як напад на «псевдотеорії» креаціонізму і розумного задуму, яких дотримувався його попередник Бенедикт XVI.

Але Франциск лише повторив коментарі папи Пія XII, який активно вітав теорію Великого вибуху, і Папи Іоана Павла II, який сказав, що еволюція – «більше ніж гіпотеза» і є «ефективно доведеним фактом».
Біженці

Франциск закликав світ працювати над тим, щоб вирішити проблему біженців, заявивши, що світ потребує побудови мостів, а не закладення стін.

«Бар’єри створюють розбіжності у поглядах замість того, щоб просувати справжній прогрес серед людей, а розбіжності, рано чи пізно, призводять до зіткнень», – сказав він.

Понтифік підкріпив свої слова діями, коли забрав три сім’ї сирійських біженців назад до Риму, пропонуючи їм місце у своєму літаку.
Атеїсти потраплять до раю

Незабаром після вступу на посаду у березні 2013 року, Папа заявив, що невіруючі будуть прощені Богом, якщо вони жили совісно.

«Ви питаєте мене, чи християнський Бог прощає тих, хто не вірить і хто не шукає віру», – сказав він. «Почну з того, – і це найважливіше, що милість Божа не має кордонів, якщо ви йдете до нього з щирим і скорботним серцем».

«Ті, хто не вірить у Бога, повинні жити по совісті. Гріх, навіть для тих, у кого немає віри, існує тоді, коли люди не слухає свою совість».
«Краще бути атеїстом, ніж лицемірним католиком»

Франциск також стверджував, що краще бути атеїстом, ніж одним з «багатьох» католиків, які ведуть лицемірне подвійне життя.

Критикуючи деяких представників Церкви, він сказав: «Скандал – говорити одне, а робити інше. Це подвійне життя. Є ті, хто каже: «Я відданий католик, завжди ходжу до церкви, належу до цього чи того об’єднання». Деякі з цих людей також мають сказати: «Я живу не по-християнськи, я не плачу своїм співробітникам належної зарплати, я експлуатую людей, роблю брудну справу, я відмиваю гроші, веду подвійне життя», – він додав.

«Є багато таких католиків, і це скандально», – сказав він. «Скільки разів ми всі чули, як люди кажуть: «Якщо ця людина – католик, то краще була б атеїстом».

Менш ніж через два місяці після обрання, він сказав, що християни повинні ставитися до атеїстів, як до хороших людей, якщо вони роблять добрі вчинки.
«Популізм – це зло»

Папа Франциск попередив про небезпеку зростання популізму у західних демократіях.

«Популізм – це зло і закінчується погано, як показало минуле століття», – сказав він.

Коли його запитали, чи він турбується про зростання популізму у Сполучених Штатах і Європі, він сказав, що люди не повинні повторювати ті самі помилки, що і в 1930-і роки, коли вони звернулися до «рятівників» для вирішення економічних і політичних криз, що в кінцевому підсумку лише призвело до війни.

«Кризи викликають страх, тривогу. На мій погляд, наочним прикладом європейського популізму є Німеччина у 1933 році», – сказав він. «Народ потопав у кризі і шукав своєї ідентичності доти, доки не прийшов цей харизматичний лідер і не пообіцяв повернути їм ідентичність, і він дав їм хибну, і всі ми знаємо, що трапилося».

«У часи кризи, нам не вистачає здорового глузду, а це основний показник для мене... Ось чому я завжди намагаюся сказати: «Спілкуйтеся між собою, розмовляти одне з одним».
Фейкові новини – це мов збуджуватися фекаліями

Понтифік сказав, що писати фейкові новини та історії про скандали – це, як сексуально збуджуватися екскрементами.

За його словами, поширення підроблених новин це, «ймовірно, найбільше зло, яке ЗМІ можуть зробити», і назвав це гріхом.

«Я думаю, що ЗМІ повинні бути чесними, прозорими, а не вдаватися, без образ, у хворобу копрофілії, а не завжди братися висвітлювати скандали, брудні речі, навіть якщо вони є правдою», – висловився він.

«Відколи люди мають тенденцію до хвороби копрофілія, вони можуть наробити великої шкоди».

Пізніше він вибачився за використання точного психологічного терміна, який описує стан, коли люди збуджується на вигляд екскрементів.
Суворе покарання педофілів

Незважаючи на свою прогресивну репутацію, Франциск був підданий критиці за методи боротьби зі скандалами у католицькій церкві, пов’язаними зі зґвалтуваннями дітей.

Він закликав «суворо карати» педофілів.

Але раніше, у цьому році, він спокійно рекомендував, щоб вироком для священиків-педофілів була пожиттєва молитва, а не термін у в’язниці.

The Independent

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/03/15/krashchi_tsytaty_papy_frantsyska_yakyy_chotyry_roky_ocholyuie_rymokatolytsku_1060849Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: