У рамках проекту «Врятуймо скарби разом» відреставрували унікальні пам’ятки XIX століття (ВІДЕО)

Колись вони стояли майже на усіх галицьких роздоріжжях Поряд із розп’яттям Христа. Нині експонуються в Краєзнавчому музеї. Відреставровані. Мова йде про дерев’яні скульптури Богородиці, Івана Богослова, ангелів та херувимів. Це унікальні зразки сакральної творчості XIX століття. Придорожні фігури мали неабияку популярність у ті часи. А зараз вони зникають, наголошують реставратори. Тож важливо встигнути ці сакральні пам’ятки зберегти. Адже чимало з них вже не піддаються відновленню. Через значні пошкодження часом та людською байдужістю. Втім, виставка нагадує глядачеві не лише про проблеми реставрації.

Саме в час Великого посту варто відвідати сакральну виставку, переконані священики. Аби перед Великоднем ще раз вдумливо осягнути усю драму розп’яття Христа. Цьому допоможуть відреставровані пам’ятки. Вони цінні своєю реалістичністю.

Виставку «Пристоячі» з Перехрестя» присвятили Вікторові Мельнику. Відомому івано-франківському мистецтвознавцю та досліднику сакральної культури. Усі експоновані твори реставрували в рамках проекту «Врятуймо скарби разом».Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Культура: