У Франківську обговорили проблемні питання, пов’язані із реалізацією проекту «Доступні ліки»

З метою обговорення реалізації урядового проекту «Доступні ліки», а також оптимізації спільної роботи Міністерства охорони здоров’я України та розпорядників бюджетних коштів по впровадженню положень постанови Кабінету міністрів України від 17 березня 2017 року №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів», 10 квітня, відбулась селекторна нарада за участю керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій.

Нарада пройшла під головуванням заступника в.о. міністра охорони здоров’я України Романа Ілика.

Присутні доповіли про наповнення реєстру розпорядників бюджетних коштів та аптечних закладів, що беруть участь у проекті «Доступні ліки» та щодо стану його фінансування, а також обговорили проблемні питання, які пов’язані із реалізацією програми.

Як повідомив під час наради Роман Ілик, національний моніторинг проекту «Доступні ліки» буде здійснювати Держлікслужба України. МОЗ України звернулося з відповідним листом до Кабміну для того, щоб Держлікслужба забезпечила реалізацію моніторингу наявності лікарських засобів згідно реєстру в аптечних закладах, а в свою чергу Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів забезпечить державні регульовані ціни на лікарські засоби в аптеках відповідно до реєстру який є. Також заступник міністра роз’яснив з приводу виписування рецептів на бланках старого зразка.

Нагадаємо, що з метою врегулювання питань, що виникають у лікарів під час виписування хворим рецептів на бланках № 1 (ф-1) та для використання залишків надрукованих бланків рецептів старого зразка пропонується діяти наступним чином: лікарем при виписуванні рецепту тимчасово (до 1 липня 2017 р.) одночасно із надходженнями бланків рецептів нового зразка дозволяється користуватися бланками рецептів старого зразка; рецепт, виписаний на бланку старого зразка, повинен мати: кутовий штамп закладу охорони здоров’я, бути завірений підписом і особистою печаткою лікаря, для лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, виписується в одному екземплярі із зазначенням міжнародної непатентованої назви (МНН) лікарського засобу, дозування та форми випуску, кількості одиниць для лікування, додатково має бути завірений круглою печаткою закладу охорони здоров’я та штампом червоного кольору «Вартість підлягає відшкодуванню». Провізором (фармацевтом) аптечного закладу при здійсненні відпуску лікарського засобу, вартість якого підлягає відшкодуванню, на рецепті, виписаному на бланку старого зразка, ставиться штамп червоного кольору «відпущено безкоштовно» або «відпущено з доплатою», рецепт залишається в аптечному закладі для звітування про відпущені лікарські засоби, вартість яких підлягає пов­ному або частковому відшкодуванню. Зазначені дії дозволені МОЗ Украї­ни до моменту забезпечення закладів охорони здоров’я рецептурними бланками (ф-1) нового зразка.

Доповідаючи про кількість вже підписаних договорів, директор ДОЗ ОДА Мирон Матейко повідомив, що станом на 7 квітня їх число склало 94. Також керівник зазначив, що планується підписання кінцевими розпорядниками коштів ще 20-30 таких договорів. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 11 квітня 2017, 17:38
Ліки ніби то є по програмі! А взяти, не дають, і.т.д.! Толку тут не буде із таким керівництвом департаменту охорони здоров"я!
Відповісти

, 11 квітня 2017, 18:19
Так толку якщо ліки вітчизняні, нашої фармацевтичної мафії, які можна хіба в одне місце запхати
Відповісти

, 12 квітня 2017, 19:20
Так толку якщо ліки вітчизняні, нашої фармацевтичної мафії, які можна хіба в одне місце запхати
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Здоров'я: