У Косові реставрували велетенський глиняний глечик (фото)

Працівники Національного природного парку «Гуцульщина» реставрували 4-метровий глиняний глечик встановлений у 80-роках на окраїнах Косова.

«Косів є столицею декоративно-прикладного мистецтва України, де живуть і творять десятки майстрів. Візитною карткою міста є знаменита косівська кераміка. Саме тут можна побачити, як у руках гончара народжується глиняний глечик чи тарілка, прикрашені неповторним рослинним орнаментом. 

У 80-х роках минулого століття на об’їзній дорозі м. Косів, біля тодішнього Косівського комунального підприємства «Водоканал», а нині науково-просвітницького центру Національного природного парку «Гуцульщина» було збудовано глиняний глечик, висотою близько 4 м. Його автором став житель с. Смодна - Микола Павлюк. 

Не один десяток років глечик був принадним місцем відпочинку місцевих жителів та приваблював погляди проїжджих.

Цьогоріч працівники рекреації та благоустрою НПП «Гуцульщина» «вдихнули» у глечик нове життя, повністю його реставрувавши. 

Працівники зсередини та зовні очистили та поґрунтували поверхню глечика, а художник-оформлювач розробив ескізи і розмалював його. Завдяки клопіткій роботі глечик знову засяяв оновленим орнаментом і яскравими кольорами», - повідомив заступник начальника відділу рекреації та благоустрою НПП «Гуцульщина» Віталій Ходан.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: