Цукровий діабет: не так страшна хвороба як її наслідки

Період свят для нас асоціюється з купою смаколиків. І ми навіть не підозрюємо, що це дуже небезпечний період для тих, хто досить довго дотримувався посту, і тих, хто страждає таким поширеним захворюванням, як цукровий діабет.

 

Цукровий діабет – захворювання, яке характеризується стійким підвищенням рівня глюкози в крові. Це обумовлюється недостатнім виробленням підшлунковою залозою інсуліну. Інсулін – гормон що відповідає за нормалізацію вуглеводневого обміну у нашому організмі.

Цукровий діабет буває двох типів – інсулінозалежний (вроджений) і інсулінонезалежний (набутий). В усьому світі зареєстровано рекордну кількість осіб, які страждають на цукровий діабет – близько 350 мільйонів. І щороку ця цифра має схильність до зростання.

Симптоми цукрового діабету і його діагностика

Дане захворювання виникає повільно і важко запідозрити його появу, оскільки ознаки не є сильно вираженими. Проте, якщо ви помітите за собою ряд перелічених нижче симптомів, то це буде першим покликом до того, щоб здати аналізи на наявність підвищеного вмісту глюкози.

Ознаки, що можуть вказувати на наявність цукрового діабету:

·         поліурія – збільшення кількості і частоти сечовипускання;

·         полідипсія – постійна спрага, яка саме й зумовлена значним виділенням сечі з організму;

·         поліфагія – постійний невгамовний голод і тяга до солодкого, що згодом призводить до збільшення зайвої ваги і ожиріння;

·         сухість шкіри і слизових оболонок;

·         зниження гостроти зору;

·         зниження загальної опірності організму до інфекційних хвороб;

·         часті зміни настрою, дратівливість;

·         постійна втома, сонливість.

Якщо ви за даними критеріями запідозрили, що у вас можливий розвиток цукрового діабету, бажано проконсультуватися з лікарем-ендокринологом, який призначить ряд необхідних обстежень, а саме:

-          аналіз крові на вміст глюкози;

-          аналіз сечі на виявлення глюкози і на наявність ацетону;

-          аналіз крові на рівень глюкованого гемоглобіну;

-          глюкозотолерантний тест.

Чим небезпечний цукровий діабет

При правильному лікуванні саме захворювання не є важким. Проте, страшними є його наслідки і ускладнення, які виникають внаслідок недотримання правильного режиму харчування, неадекватного прийому  препаратів інсуліну, зловживання алкоголем. Найбільш важкими загрозами є гіперглікемічна (діабетична) і гіпоглікемічна коми. Вони виникають при неправильному лікуванні цукрового діабету і є невідкладними станами, тобто потребують невідкладної спеціалізованої допомоги.

Також при цьому захворюванні часто уражаються нирки і навіть можливий розвиток нефропатії. Поширеними серед хворих є точкові крововиливи на сітківці ока, порушення роботи серця з подальшим розвитком, гангрена стопи.

Лікування цукрового діабету в Оксфорд Медікал

При інсулінозалежному цукровому діабеті головним аспектом лікування є замісна інсулінотерапія. Вона призначається виключно лікарем-ендокринологом на базі даних обстеження пацієнта. В жодному разі не можна самостійно приймати інсулін, оскільки для кожного хворого призначається індивідуальна доза в розрахунку до одиниць дії. Тож введення надто малої або надто великої кількості інсуліну може призвести до тяжких і незворотніх наслідків.

Також при цукровому діабеті призначається симптоматична терапія, що створена для попередження будь-яких ускладнень. І пацієнтам завжди варто пам’ятати про постійне дотримання дієти, а саме виключення з раціону солодощів, цукру, алкоголю. І в разі виникнення проблем одразу звертатися за допомогою до лікаря-ендокринолога та дієтолога для індивідуального підбору дієти і корекції харчування.

Людмила Кушніренко

Лікар-ендокринолог МЦ «Оксфорд Медікал»Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Останні новини з категорії Здоров'я: