Ресторан продає не тільки їжу, а насамперед послуги і настрій: у Франківську Тетяна Терсенова-Заводовська провела лекцію у “Школі етикету”

Вчора, 14 квітня, в Івано-Франківську Тетяна Терсенова-Заводовська, власниця модельного агентства, експерт з етикету, стилю, дефіле  провела другу лекцію у «Школі етикету».  Розмовляли про особливості сервірування та поведінку за столом.

IMG_5789

 

Лектор наголосила, що сьогодні розглядатиметься тільки базове сервірування столу. При ньому, звичайно, найперше стіл потрібно застелити білою скатертиною, бажано, щоб посуд був на столі білого кольору (посуд з візерунками (деколь) дзвенить, якщо до нього торкатися приборами). У престижних ресторанах світу на стіл стелять тоненьку повсть (войлок), для того, щоб ложки та виделки не створювали шуму. Повсть застеляють скатертиною, на яку ставлять посуд, пише ГК.

tacamuri-cina

В основі сервірування – базова тарілка. Якщо в ресторані не ставлять базову тарілку, замість неї кладуть вчетверо складену серветку. Вгорі зліва ставиться маленька тарілка для хліба. Вгорі справа – склянки для горілки, вина та води. Справа виставляють десертний ніж, ложку та ніж для основної страви. Зліва – виделки. Вгорі викладають десертний ніж, ложку та виделку.

Тетяна Терсенова-Заводовська наголошує, що у ресторані вас обов’язково має зустріти або офіціант, або адміністратор. Ви самі вибираєте місце, де хочете присісти.

Найперше офіціант  не чоловікові, а жінці подає винну карту. Якщо за столом є дитина, то напої і страви найперше подаються дитині.  Це обов’язкове правило.

Після напоїв замовляють салат, який повинні принести через 10 хвилин.

Між холодними закусками та основною стравою перерва повинна бути не більше 25 хвилин. Офіціант повинен попередити відвідувачів про страву, яка готується довше.

На столі не повинно бути ні телефонів, ні косметичок, ні інших предметів.

?

Після споживання виделку і ніж ставимо на тарілку паралельно – це сигнал офіціанту, що ви вже поїли і він може забрати тарілку. Якщо страва вам дуже сподобалася, то ви не дякуєте офіціанту вголос, а виставляєте ніж та виделку паралельно одне до одного, але поперек тарілки. Це сигнал офіціанту про те, що страва сподобалася клієнту і він має подякувати кухарю.

Суп їдять ложкою, яку після трапези  залишають у тарілці.

Якщо ви замовляєте стейк, то офіціант обов’язково у вас має поцікавитися, якого смаження він має бути (сильного, середнього).

“Ресторан продає не тільки їжу, а насамперед послуги і настрій”, – наголошує лектор.

Кликати офіціанта потрібно за допомогою спеціального дзвіночка на столі  або підняттям руки. У жодному разі не кликати його вголос. Звертатися до офіціанта потрібно на ви. Таке звертання свідчить про повагу до його професії.

Десерт слід замовляти разом з основною стравою.

Якщо ви замовили чай з лимоном, то опускаєте лимон в горнятко, ложкою витискаєте сік, додаєте цукор за бажанням і випиваєте. У жодному випадку не витягуєте лимон і не їсте його. Він залишається у горнятку.

Після обіду подаються напої, які пришвидшують травлення. Це звісно – коньяк, який має настільки довершений смак, що не потребує ні м’яса, ні риби, ні солодощів, хіба що сигари.

Оплачує рахунок той, хто його попросив.

IMG_5771 IMG_5776 IMG_5789 IMG_5793Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: