На засіданні Державної комісії з питань ТЕБ і НС розглянути питання попередження пожеж в екосистемах та якості питної води

14 квітня перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка взяла участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням віце-прем’єр-міністра-міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, яка відбулася у режимі відео-конференції.

Розглядалися питання про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період 2017 року та стану забезпечення населення якісною і безпечною для здоров’я водою.

Зокрема, повідомлялося, що на середину квітня поточного року в Україні складалася негативна тенденція збільшення кількості пожеж у два рази, а площ, охоплених ними, – у три рази. Найбільшого загострення ситуації рятувальники очікують у травні, коли розпочнуться весняно-польові роботи у приватних господарствах.

Із метою вжиття превентивних заходів для попередження пожеж, урядовцем було дано ряд доручень: посилення цілодобового моніторингу пожежної обстановки в екосистемах, приведення у повну готовність підвідомчих місцевих пожежних підрозділів, здійснення інженерно-технічних заходів щодо протипожежного облаштування лісів – оновлення мінералізованих смуг, відновлення лісових доріг і під’їздів до водоймищ, введення тимчасової заборони на полювання, проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо недопущення спалювання сухої трави, залишків відходів.

Геннадій Зубко також доручив відповідним агентствам підготувати пропозиції щодо внесення змін до законодавства для посилення відповідальності власників земельних ділянок за необережне поводження з вогнем та підпали сухостоїв.

Чимало проблем було озвучено щодо якості води у водопровідних мережах. Це явище в Україні назване критичним. Йшлося про потребу капітального ремонту водопровідних мереж, посилення контролю за відповідністю води на місцях, забезпечення якісною питною водою дітей під час літньої оздоровчої кампанії. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: