В яких аптеках міста і на які препарати завищують ціни

В Івано-Франківську промоніторили ціни на ліки в аптеках, які знаходяться в приміщеннях комунальної власності: при міських лікарнях і поліклініках. Попри низьку орендну плату за комунальні приміщення, ціни на лікарські засоби в таких аптечних пунктах подекуди на 35% вищі.

Результат пошуку зображень за запитом "ліки"

 

Звіт моніторингу цін в аптеках, які знаходяться в приміщенні комунальної власності міста, представили на оперативній нараді працівники департаменту комунальних ресурсів.

Загалом, станом на 1 квітня вартість оренди комунального квадратного метра для аптечних пунктів становить 65 грн за 1 кв.м. Таких договорів укладено 29. Серед найбільших орендарів: ТОВ «Іва-Фарм» — 41,4% (12 договорів), КП «Обласний аптечний склад» — 10,3% (3 договори), ТОВ «Бук» та ПП «В.М.» — по 6,8% (2 договори).

Найбільша кількість договорів укладена на приміщення, розташовані в МКПБ та ОПЦ за адресою: вул. Чорновола, 49 (9 ДО — 31%), МП №2 на вул. Довгій, 42 (4 ДО — 13,7%), МКЛ№1 (вул.Матейка, 34) та ЦМКЛ (вул. Г. Мазепи, 114) (по 3 ДО – 10,3%).

Робочою групою було проведено моніторинг цін на 44 найменування лікарських препаратів. З результату встановлено, що від 0,6% до 12,6% завищують ціни на препарати: АЦЦ, анальгін, корвалмент, кратал, гліцисед, тридуктан, тіотриазолін, фармазолін, панкреатин, но-шпа.

На біле вугілля та клопідогрель перевищення ціни становило 35,67% та 26,84% відповідно.

111

Оскільки про такі візити були попереджені власники аптечних пунктів, то могло бути також свідоме заниження ціни. Відсоток зниження цін в різних аптечних закладах склав від 5% до 20% на різні категорії медпрепаратів.

Підтвердила це і секретар міської ради Оксана Савчук: "Коли ми прийшли з перевіркою в аптеку, що знаходиться в Центральній міській клінічній лікарні, то раптово ціни впали на 20%, хоча в комп'ютері ще була забита стара ціна".

"Люди регулярно скаржаться, що ціни в аптечних пунктах, що знаходяться в лікарнях міста, — вищі", — висловив своє обурення мер міста.

Марцінків порадив членам виконкому переглянути орендну ставку за комунальні приміщення під аптечні пункти, а містянам — купувати ліки в соціальних аптеках. До того ж припустив, що можливо такі моніторингові комісії зроблять постійними, аби щомісяця моніторити цінову політику в аптеках при державних медичних закладах міста.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Здоров'я: