Цього разу Людиною тижня на Прикарпатті, за версією «Репортера», став Андрій Назаренко

Цього разу «Репортер» відзначає Андрія Назаренка — архітектора, міського активіста — за ініціативу проведення унікального антифестивалю Blank (з англ. — порожній). Уже третій рік поспіль Назаренко збирає фотографів на світанку поливаного понеділка, щоб знимкувати вулиці Івано-Франківська без людей та машин.

Фото виходять магічні, як у постапокаліптичному фільмі. Місто постає перед об’єктивом камери у всій своїй красі без зайвих деталей. Ці знімки потім хвацько розлітаються мережею, бо Франківськ без людей — це щось небачене.

«Антифестиваль Blank — щорічна зустріч мешканців з фотоапаратами. Не хочу називати нас фотографами, щоб не відштовхнути потенційних учасників майбутнього антифестивалю. Не обов’язково бути фотографом, щоб гуляти спорожнілим містом — а саме для цього ми збираємося», — пояснює ініціативу Андрій Назаренко.

Великодній понеділок — один з небагатьох днів, коли місто порожніє, адже франківці роз’їжджаються по родичах, їдуть за місто, щоб відпочити, чи просто не поспішають виходити на вулицю після ситного застілля. До того ж, ближче до полудня на вулиці міста вибігають шалені поливальники — ще одна досить вагома причина утриматися від променадів.

Тож світанок цього дня — один з небагатьох шансів зафіксувати красу й вади Франківська. Щороку антифестиваль збирає близько 15 учасників.

«Тихе місто, вільне від буденної метушні, чисте повітря і спокій справляють сильне враження, — каже Назаренко. — І на світанку світло найм’якіше — саме те, що потрібно для фото архітектури. Шанс прогулятись порожнім Івано-Франківськом ми використовуємо вже втретє. Прокидаємось вдосвіта, робимо фото порожнього міста, а потім п’ємо каву — ось настільки все просто. Зустріч дуже неформальна і ні до чого не зобов’язує. Я навіть чекаю дня, коли мене перестануть називати організатором і почнуть збиратися незалежно».

А ще Андрій не проти, щоб цю ініціативу підхопили й інші міста, адже зустрічі з порожніми вулицями — незабутній досвід і безцінна база фотографій міста.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: