Івано-Франківщина експортувала товарів на 100 мільйонів доларів

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області  у січні–лютому  2017р.  становили  98,8 млн.дол. США,  імпорту –  60,7 млн.дол. США. Про це повідомили в Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.

Проти січня–лютого 2016р. обсяги  експорту збільшилися в 1,9 раза, імпорту – на 16,7%.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 38,1 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,63.

За обсягами експорту товарів область посіла 13 місце серед регіонів України, за індексом експорту товарів – третє місце. 

Партнерами  області  у  зовнішній  торгівлі  товарами  були  нерезиденти з 82 країн світу. 

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Іспанії, Нідерландів, Єгипту, Ізраїлю, Туреччини, Польщі, Чехії. 

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив            62,3 млн.дол. США або 63% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні до січня–лютого 2016р. в 1,6 раза. 

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали продукти рослинного походження, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Німеччини, Румунії, Польщі, Італії, Російської Федерації, Китаю, Чехії, Угорщини. 

Імпорт товарів з країн ЄС становив 48,1 млн.дол. США  або 79,3%  від загальнообласного  обсягу  імпорту  та  збільшився проти січня–лютого 2016р. майже на третину. 

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту текстильних матеріалів  та текстильних виробів, маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, недорогоцінних металів та виробів з них.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: