Війта Ямниці суд визнав винним у зловживанні впливом

У суді сільський голова Ямниці Микола Зелінський, якого спіймали на хабарі, свою вину визнав повністю, щиро розкаявся та просив суд затвердити угоду про визнання винуватості. Землевпорядник Роман Бибик теж визнав вину і просив суд затвердити угоду.

У матеріалах справи йдеться, що у липні 2016 року до Ямницької сільради звернувся підприємець, який хотів отримати право власності на земельну ділянку у селі Ямниця, яка розташована в урочищі біля фабрики “Барва”.

Результат пошуку зображень за запитом "зелінський микола"

 

Сільський голова Ямниці Микола Зелінський направив підприємця разом із землевпорядником сільради Романом Бибиком оглянути цю земельну ділянку. Підприємець сказав, що йому потрібно 2 гектари. Землевпорядник пообіцяв встановити розміри земельної ділянки і з’ясувати механізм її виділення.

У середині вересня 2016 року землевпорядник зателефонував до підприємця, який хотів отримати землю, і призначив зустріч у сільській раді. Там Микола Зелінський і Роман Бибик повідомили йому, що ділянка знаходиться у межах села і сільрада може нею розпоряджатися. Вони розповіли про можливість продажу земельної ділянки з аукціону, при цьому зазначили, що ця процедура надто складна і невигідна для жодної зі сторін. І запропонували можливість відведення земельної ділянки у власність на осіб зі статусом учасника АТО, які у подальшому продадуть ділянку підприємцю.

На початку жовтня 2016 року під час чергової зустрічі у приміщенні сільради Зелінський та Бибик сказали чоловікові, що у разі одержання винагороди в розмірі 1000 доларів США за 0,01 га земельної ділянки, тобто 200 000 доларів США за всю площу, вони готові посприяти у виділенні землі шляхом впливу на депутатів Ямницької сільської ради.

За словами голови сільради, депутати мали прийняти позитивне для підприємця рішення про відведення у власність земельної ділянки на двох учасників АТО, які є знайомими голови. Пізніше вказані атовці мали продати землю підприємцю.

20 жовтня 2016 року Микола Зелінський з Романом Бибиком включили у порядок денний сесії питання щодо надання двом учасникам АТО дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1 гектар кожному.

У кінці листопада 2016 року сільський голова Ямниці і землевпорядник повідомили чоловіку кінцеву вартість земельної ділянки у розмірі 900 доларів США за 0,01 га, тобто загальною вартістю 180 000 доларів США за 2 га землі.

16 січня 2017 року під час чергової зустрічі у кафе “Криниченька” у Ямниці війт і землевпорядник домовилися з підприємцем, що “завдаток”, тобто частину хабара в сумі 3 тисячі доларів США останні передадуть 20 січня 2017 року перед сесією Ямницької сільської ради, на якій буде вирішуватись питання передачі у власність земельних ділянок загальною площею 2 гектари двом учасникам АТО, а другу частину – 177 тисяч доларів США – після сесії.

20 січня приблизно об 11:30 під час зустрічі у кафе “Криниченька” сільський голова і землевпорядник отримали від підприємців 3 тисячі доларів. Тоді ж посадовців сільради затримали правоохоронці.

29 березня 2017 року між прокурором Романовським та сільським головою Миколою Зелінським і землевпорядником сільради Романом Бибиком була укладена угода про визнання винуватості.

Відповідно до змісту укладених угод сторони домовились про кваліфікацію дій обвинувачених за ч. 2 ст. 369-2 КК України та покарання для кожного з обвинувачених у виді штрафу 25 тисяч 500 гривень.

Тисменицький райсуд затвердив угоду про визнання винуватості і призначив Миколі Зелінському і Роману Бибику по 25 тисяч 500 гривень штрафу.

Також посадовці заплатять по 3 тисячі 714 гривень процесувальних витрат, передає КУРС.

 

Нагадаємо, що На хабарі у $200 тисяч у піймали сільського голову Ямниці

                       В правоохоронних органах повідомили деякі подробиці затримання на хабарі посадовців Ямницької сільської ради

                      В Івано-Франківському міському суді почали визначати міру запобіжного заходу ямницьким посадовцям, яких підозрюють у хабарництві

                      За війта Ямниці внесли грошову заставу. Чиновник вже на волі

                      Цього разу людиною тижня на Прикарпатті, за версією "Репортеру", став сільський голова Ямниці Микола Зелінський

                      Війт Ямниці присоромив прикарпатських журналістів, котрі поспішили звинуватити його у хабарництві

                      Прокуратура має достатньо доказів у справі ямницького "війта-хабарника" Зелінського

                      Сільський голова Ямниці не з’явився на судове засідання, бо захворів

                      Всі подробиці судового засідання у справі війта Ямниці

 

 

 

 

 

 

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 01 червня 2017, 22:03
25 тисяч !? Та це мізер , який він "відіб´є" за 3-4 місяці . І наступного разу буде брати хабар розумнішим шляхом , як це роблять депутати в ВР
Відповісти

, 01 червня 2017, 22:30
Ахуєть... То тепер по ходу можна просто відкупитись...? 9 раз хабар взяв - не спіймали, на 10 - відкупився?!
Відповісти

, 01 червня 2017, 22:54
Головне що розміри хабарів перекривають відкупне
Відповісти

, 02 червня 2017, 13:44
А скільки прокурорішка хапнув
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Корупція: