Саміт Україна – ЄС: про що домовилися європейські лідери та Порошенко (фото)

Європейський Союз більше не наполягає на створені окремого Антикорупційного суду в Україні, а згодом на створення Антикорупційної палати. Так заявив Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер на спільній прес-конференції у Києві після завершення Саміту Україна - ЄС.

Головною інтригою 19 Саміту Україна-ЄС, попри всі здобуття України – безвізовий режим та підписана і ратифікована Угода про асоціацію, сам Саміт був під загрозою, через те, що Нідерланди наполягали на тому, щоб із Угоди вилучили фразу про європейські прагнення Україні. Мається на увазі те, що Україна в перспективі може стати членом Європейського Союзу. Проте президент Європарламенту Дональд Туск ще раз підтвердив текст Угоди.

Для мене основна важливість Угоди про асоціацію у тому, що "ЄС визнає європейські прагнення України" і вітає її європейський вибір,
– заявив Дональд Туск.

На питання про те, чи європейські лідери задоволені перебігом реформ в Україні, вони наголосили на тому, що успіх є, але нам треба докласти більше зусиль, щоб побороти корупцію. Це головна претензія до української влади.

На питання про безвізовий режим і можливий наплив українських мігрантів до Європи відповів Президент Петро Порошенко.

"100 тисяч українських громадян перетнули кордон Євросоюзу по біометричним паспортам в рамках безвізового режиму. Кількість відмов, пов’язана виключно з технічними питаннями значно менше одного відсотку", – заявив Петро Порошенко.

Сам Саміт проходив у надто дружній атмосфері.

Світлина від Петро Порошенко.

Світлина від Петро Порошенко.

 

 

Автор: Володимир Рунець


Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: