Загострення ситуації в Івано-Франківському обласному держоб’єднанні спиртової та лікеро-горілчаної промисловості

У відділенні Національної служби посередництва і примирення в Івано-Франківській області проведено круглий стіл на тему: «Загострення ситуації в Івано-Франківському обласному державному об’єднанні спиртової та лікеро-горілчаної промисловості». У круглому столі взяли участь: заступник начальника управління праці О. Гринів, начальник Відділення Р. Баб‘юк, голова Ради профспілок Івано-Франківської області І. Басюк; заступник голови Ради профспілок Івано-Франківської області з юридичної роботи У. Гураль.

Зокрема говорилося про те, що процедура банкрутства Івано-Франківського обласного спиртоб'єднання була розпочата за вимогою кредитора ДП «Підгайчиківський спиртзавод».10 квітня цього року Господарський суд Івано-Франківської області постановив визнати завод банкрутом і відкрити його ліквідаційну процедуру. Рішення про банкрутство державного підприємства прийняли з порушенням – без участі головного органу управління майном. Відтак, до Львівського апеляційного суду звернувся головний розпорядник майна Івано-Франківського державного спиртоб'єднання – Міністерство АПК.

Не дочекавшись результату апеляції, яку подала прокуратура та профільне міністерство, призначений ліквідатор О. Седлецький одразу ж почав звільняти найманих працівників (200 осіб) та реалізовувати майно.Тимчасово виконуючою обов’язки генерального директора підприємства є З. Гаргат.

Як повідомила О. Гринів, 06.07.2017 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації М. Савки проведено нараду щодо врегулювання ситуації на підприємстві. Згідно з постановою Львівського апеляційного господарського суду від 05.07.2017 року у справі № Б-11/45-3/270-21/142 апеляційні скарги прокуратури і Міністерства АПК задоволено та скасовано постанову Івано-Франківського господарського суду від 10.04.2017 року, оскільки підприємство не включене у перелік, визначений Законом України «Про перелік об’єктів права державної власності, що підлягають приватизації».

Трудовий колектив не погоджується з ліквідацією підприємства і намагається відстояти свої права, виходячи на несанкціоновані акції соціального протесту. Проте, як зауважила У. Гураль, такі акції, стихійні і проводяться без відома обласної галузевої профспілки і Ради профспілок області. Наймані працівники таким чином хочуть привернути увагу ЗМІ та органів влади до стану підприємства.

Міністерство АПК і ДП «Укрспирт» розробили план заходів щодо відновлення виробничих процесів на підприємстві.

У процесі обговорення даної ситуації, начальником Відділення Р. Баб’юк надано роз’яснення норм закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» щодо вступу найманих працівників у колективний спір та щодо визнання страйку незаконним.

Учасники круглого столу домовилися про подальшу співпрацю та взаємодію, узагальнили прийняті рекомендації та направили їх відповідним органам.


Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 01 серпня 2017, 20:34
Виходить що ліквідатор О. Седлецький який почав звільняти найманих працівників (200 осіб) та реалізовувати майно був не правий та завдав економічної та моральної шкоди людям і тому повинен понести відповідальність.
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: