Як санкції США вдарять особисто по Путіну

Новий закон про санкції вимагає від фінансової розвідки Сполучених Штатів протягом 180 днів надати всі відомості про активи російського керівництва, що знаходяться на Заході

Американці підготували дійсно дуже серйозні секторальні санкції, захоплюючі в першу чергу енергетичний і фінансовий сектор, в тому числі й іноземні компанії, які беруть участь у великих російських проектах.

Але при всій серйозності цих речей - це дрібниці, порівняно з розділом про персональні санкції щодо практично всього російського керівництва. Починаючи персонально з пана Путіна, який особисто згадується в законі кілька разів.

Закон вимагає від фінансової розвідки Сполучених Штатів протягом 180 днів надати всі відомості про активи російського керівництва, що знаходяться на Заході. По суті, всі ці відомості відомі фінансовій розвідці. Йдеться про їх публічне оприлюднення, про заморожування цих коштів і застосування до їх власників, навіть непрямих (адже зрозуміло, що на жодних активах немає імені Путіна, але в той же час, всі розуміють, що активи чудового віолончеліста Ролдугіна - і є активи Путіна), законодавства США про боротьбу з відмиванням коштів, здобутих злочинним шляхом.

Звичайно, вони зобов'язані були це робити давно, таке американське законодавство. Але з політичних причин, вони не готові були таким чином загострювати відносини з російською верхівкою. Це удар в саму серцевину російської політичної системи. Це не тільки загроза активам російської верхівки зі списку Forbes 100 російських мільярдерів. Це загроза активам тих, хто не згадується в таких списках, загроза всьому політичному керівництву країни.

Це закон проти нової «осі зла» - Росії, Ірану і Північної Кореї

Не всі ще зрозуміли, що ж насправді сталося. Все політичне керівництво РФ оголошено злочинним угрупованням. До них зараз застосували формулу знаменитого радянського прокурора Руденка на Нюрнберзькому процесі, коли він сказав про верхівку гітлерівської Німеччини: «Злочинці, які заволоділи державою, і перетворили державу на інструмент своїх злочинів». Ось це і зробила російська клептократия.

Що цікаво. Це закон проти нової «осі зла» - Росії, Ірану і Північної Кореї. Але проти верхівки Ірану і Північної Кореї такі заходи не передбачені. Тому що хоча вони і закінчені мерзотники, але не тримають свої активи на Заході. І весь їхній спосіб життя, медицина, освіта дітей, нерухомість, дружини, коханки - все це не пов'язано з Заходом. Вони невразливі в такій мірі як російська верхівка. Тобто, цей закон оголошує війну всьому російському керівництву, називаючи їх злочинцями, і підриває саму основу їх існування, яка полягає в тому, що вони грабують в Росії, а накопичують і користуються цими ресурсами на Заході.

Що стосується відповідей Кремля, то вони просто смішні. Ось ця гучна фраза Путіна про висилку 755 дипломатів - це нісенітниця. З 1200 співробітників американських посольств і консульств в Росії, більшість - російські громадяни. Виходить, як і з продуктовими санкціями - удар припаде на російських громадян.

Що стосується можливості подальших санкцій, дуже показовим було вчорашнє інтерв'ю Путіна Соловйову. Спершу він відверто визнав, що в економічній сфері Росія нічого не може протиставити США, але потім він недвозначно погрожував ускладненнями у військово-політичній сфері. Йдеться про підвищення рівня ескалації конфлікту з Заходом і в Україні і на Близькому Сході. Але рішучість американського істеблішменту, яка підтверджується одностайним голосуванням і характером персональних санкцій проти керівництва Росії, показує, що подібна ескалація викличе просто нищівну відповідь.

Не можна також забувати про пропагандистське розігрування карти невдоволення Німеччини новими американськими санкціями. Ця тема активно обговорюється на російському телебаченні. Але ясно, що Німеччина і Сполучені Штати залишаться союзниками і в процесі переговорів знайдуть вирішення ускладнень, що виникли.

 

Андрій Піонтковський

Російський політолог та публіцист

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Коментарі:
, 02 серпня 2017, 21:03
Ніяк
Відповісти

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: