Протистояння Порошенко – Саакашвілі: боротьба за правду, чи за політичний Олімп

Взаємини президента України Петра Порошенка та колишнього керівника Одеської області Міхеїла Саакашвілі є м'яко кажучи натягнутими. Додало масла у вогонь і рішення гаранта позбавити Міхо українського громадянства. Сайт "24" спробував спроектувати бачення цієї історії з боку обох політиків.

Президент України Петро Порошенко поки ще не зробив заяви щодо позбавлення громадянства Міхеїла Саакашвілі та й, напевно, вже не зробить. Щоправда, на думку багатьох експертів, колишній президент Грузії останнім часом став чи не найбільшим критиком режиму Порошенка, а це українському гаранту дуже вже не подобається.

Чи становитиме він якусь загрозу чинному Президенту України під час наступних парламентських і президентських виборів, поки однозначної відповіді немає. Так, на думку відомого українського журналіста Сергія Руденка, ця історія з українським громадянством може допомогти політсилі Саакашвілі "Руху нових сил" заявити про себе на повну. Крім того, вони можуть об’єднатися з іншими важковаговиками українського політикуму: до прикладу, з "Батьківщиною" Юлії Тимошенко, яка чи не найпершою виступила на захист пана Міхеїла, чи з об’єднанням "Самопоміч".

 

"Історія з Саакашвілі навряд чи допоможе Порошенку безтурботно обратися на другий президентський термін. Можна по-різному ставитися до екс-президента Грузії. Він, м'яко кажучи, – не ангел. Але виведення його з політичної гри шляхом позбавлення громадянства виглядає, щонайменше, цинічно. Напевно, вчинком Порошенко здивовані не тільки всередині країни, а й на Заході. Президент України порушив неписані правила гри. І навряд чи йому це так просто зійде з рук", – підкреслює Руденко.

Міхеїл Саакашвілі своєю чергою уже бореться за збереження українського громадянства та називає себе патріотом України. Під час останньої відеоконференції, яка відбулася 1 серпня, екс-президент Грузії наголосив, що "Порошенко" хоче видалити його з української політики".

"Президент України Петро Порошенко, коли мені давали громадянство, чудово знав про всі аспекти моєї справи. І зараз прикидатися, що його про щось не поінформували, – нерозумно", – додає політик.

За його словами, вся ця справа є сфабрикованою, а українські силовики "копають під нього" вже давно.

"Потім вони довго шукали якісь приховані мої капітали, нічого не знайшли. Вони довго шукали якесь приховане моє інше громадянство, хоча б голландське, тому що моя сім'я – голландські громадяни. Потім вони хотіли компромат особистого характеру знайти, це сам Порошенко доручив СБУ. Нічого не змогли зробити. Після цього він визнав свою безпорадність, позбавивши мене громадянства", – зауважив екс-очільник Одеської ОДА.

Крім того, політик зазначив, що у Грузії на нього завели справу через гроші на вінок Вацлеву Гавелу, а всі решта обвинувачень (нібито він купив п’ять піджаків) є висмоктаними з пальця.

Читайте також: Позбавлення громадянства Саакашвілі: запросили в Україну, як друга, а виганяють, як ворога

"Якщо Порошенко – не боягузливий, якщо він мене не боїться, нехай він мене офіційно допустить в Україну. Нехай він мені дасть відстояти свої права в суді... тоді я візьму свої слова назад про те, що він – боягуз", – підкреслює Саакашвілі, однак дату свого повернення поки не поспішає оголошувати.

 

Також політик зазначає, що у нього немає жодних амбіцій, аби "бути президентом чи кимось іншим", та йому не потрібні посади, а його основною амбіцією є зміна політичного класу.

Автор: Андрій Шляхтін


Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: