З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1904 року

Вашій увазі пропонуємо нову сторінку літопису Станіславова. Дізнайтесь про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1904 році, пише Репортер.

1904 У місті видавалися вісім газет: чотири польські, дві українські, одна німецька та одна єврейська. Протягом року почали виходити ще дві — польська й німецька.

1904 Триває боротьба за створення у місті української гімназії. Про це українська депутація вела перемовини з міністром Австро-Угорщини Ернестом Кьорбером під час його перебування у Станиславові.

1904 27 квітня у місті народився Артур Бернс (1904-1987) – американський економіст, учений, дипломат, радник президентів США, голова Федеральної резервної системи США, посол США у ФРН.

1904 23 квітня на чолі Станиславівської греко-католицької єпархії став доктор теології, ректор Львівської духовної семінарії Григорій Хомишин. Його інтронізація відбулася 19 червня. На урочистості прибули намісник Галичини граф Потоцький, крайовий маршалок Бадені, митрополит Андрей Шептицький та інші.

1904 У травні на вулиці Собеського (Січових Стрільців, 4, донедавна — готель «Зірка») власник будинку Леон Кесслер відкрив готель «Центральний», який став справжньою окрасою міста. Він мав 36 номерів і ресторан. Одними з перших гостей готелю були посадовці, які прибули на інтронізацію єпископа Григорія Хомишина.

1904 14 травня у місті урочисто відкрили ще одну польську школу — крайову, деревного промислу. Заклад розмістився у збудованому в 1903 році будинку на вулиці Кілінського (Лепкого, 28). Школа готувала майстрів з обробки деревини та мала три відділи — столярський, різьбярський і токарський. Термін навчання – чотири роки.

1904 У місті відкрилася нова бурса філії Українського педагогічного товариства. Для цього товариство придбало на вулиці Пелеша 11 і 13 (Академіка Гнатюка) двоповерхову кам’яницю та одноповерховий будинок. Щороку тут мали притулок 70-100 учнів. У 1904-1907 роках у бурсі жив гімназист Дмитро Вітовський, майбутній ідеолог січового стрілецтва і державний діяч ЗУНР.

1904 Львівський літографічний заклад Антонія Пришляка видав кольоровий «План міста Станиславова» розміром 95 на 63 см. До друку його підготував інспектор Станиславівського магістрату з будівництва Ян Бабчишин.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: