Інфляція в три рази перекриє підвищення пенсій, – експерт

Гучні заяви уряду про те, що в Кабміні знайшли 11 мільярдів гривень для підвищення пенсій з 1 жовтня, не зовсім коректні. Це планове підвищення мінімальних пенсій на 10%, яке закладене в Держбюджеті на 2017 рік. Однак в середньому ріст пенсій складе 5-6%. А мінімальна пенсія стане більшою на 130 гривень.

Про це сайту "24" повідомив екс-міністр економіки Володимир Лановий.

Як зауважує експерт, уряду насправді не потрібно нічого шукати, щоб підвищити пенсії. Однак, за словами Ланового, є питання до джерела для підвищення виплат пенсіонерам. В цьому випадку Кабмін використає надходження з єдиного соціального внеску (ЄСВ), які зросли після підвищення зарплат.

Але, на його переконання, треба знайти інші джерела надходжень до Пенсійного фонду. За словами екс-міністра, в розвинутих країнах для наповнення пенсійного фонду використовуються сталі високоприбуткові джерела, такі як продаж нафти і газу, видобуток дорогоцінних каменів тощо. Або, наприклад, рента на земельні ділянки, як у Великобританії.

Крім того, треба піднімати виробництво. Тоді фонди зарплати будуть збільшуватися реально, а не так, як уряд фактично накручує це штучно. Це в результаті призводить до високої інфляції. До кінця 2017 року інфляція може скласти 15-17%, що в три рази перекриє підвищення пенсій. Тобто знову матимемо зниження реального рівня життя пенсіонерів,
– наголосив Володимир Лановий.

Експерт також зауважив, що так зване "осучаснення" пенсій, яке уряд видає за величезне досягнення проведення реформ, – насправді технічний перерахунок тим громадянам, які вийшли на пенсію тоді, коли рівень зарплат, ціни і інфляція були іншими.

Нагадаємо, заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір заявив, що уряд знайшов 11 мільярдів гривень на підвищення пенсій восени. На це витратять надходження з єдиного соціального внеску, які зросли після підвищення зарплат.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: