На Верховинщині проходить 4-й карпатський форум народовладдя (фото)

У селі Красноїлля Верховинського району розпочався 4-й карпатський форум народовладдя, присвячений питанням освіти у гірських та високогірних районах України. Участь у його роботі взяли міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, делегація народних депутатів України.

Високогірні селища та їхні школи функціонують у тяжчих умовах, ніж решта українських ЗНЗ. Цим районам притаманно швидке зношення доріг, повені, снігові замети, вітровії, бездоріжжя тощо. Про це йшлося на відкритті 4-го карпатського форуму народовладдя, присвяченого питанням освіти в гірських та високогірних районах України.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час участі у форумі зазначила, що освіта у високогірних районах потребує більших фінансових вкладень, ніж школи, які працюють у кращих умовах.

«Дуже важливо на законодавчому рівні надати окремим селищам статуси високогірних. Відтак визначити необхідні коефіцієнти для виділення коштів для будівництва доріг, обслуговування шкіл. Нам необхідно зберегти ці автентичні колоритні місцевості в Україні. Насамперед це стосується відновлення транспортної інфраструктури, звичайно ж шкіл», – сказала міністр.

За інформацією місцевих органів управління освітою у населених пунктах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей у гірській місцевості функціонують 535 шкіл. У них навчається 78,7тис учнів, що становить відповідно 3,2 та 2,0 відсотки від загальної кількості школярів в державі.

Так, у Закарпатській області – 105 шкіл та майже 11тис учнів; в Івано-Франківській – 245 шкіл, 46,8тис учнів; у Львівській – 157 шкіл, понад 15,5тис учнів; у Чернівецькій – 28 навчальних закладів, понад 5,3тис учнів.

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: