Податківці планують зібрати 28 мільйонів гривень за рахунок податку на нерухомість

Для жителів Івано-Франківщини одним з найбільш актуальних питань в сфері оподаткування є сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за повідомленнями – рішеннями, які надіслані державними податковими інспекціями області.

Загалом, більше 70 тисяч таких повідомлень надіслано за місцем проживання (реєстрації) громадян на загальну суму майже 28 мільйонів гривень. Про це зазначила під час прес-конференції Ірина Столярик.

За словами керівника фіскальної служби, важливим є те, що кошти надходять саме до місцевих бюджетів і є хорошим підґрунтям розвитку місцевих громад. На сьогодні громадяни вже сплатили до місцевих бюджетів Прикарпаття 1,2 млн.грн. податку на нерухоме майно.

Також керівник фіскальної служби наголосила, що податок на нерухоме майно згідно вимог Податкового кодексу України необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання такого повідомлення-рішення.

Однак, в багатьох виникають питання щодо нарахованих податковою інспекцією сум податку. Враховуючи, що бази даних органів ДФС щодо майна, яке перебуває у власності громадян, знаходяться на стадії наповнення, а також розширення кола платників податку на нерухоме майно, часто виникають розбіжності між даними платника і контролюючого органу.

«Враховуючи це, за допомогою засобів масової інформації ми неодноразово запрошували громадян прийти до нас і провести звірку даних, однак багато хто не вважав за доцільним це робити поки не отримав нашого повідомлення, - зазначила Ірина Столярик. – В даному випадку хочу заспокоїти громадян і наголосити, що вони можуть провести цю звірку навіть після отримання рішення податкової. Звернувшись до нас з оригіналами документів, які підтверджують право власності на нерухомість, у разі виявлення розбіжностей ми внесемо зміни до реєстру платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, проведемо перерахунок суми податку та вручимо громадянину нове податкове повідомлення-рішення. При цьому, попереднє вважатиметься скасованим».

Для зручності громадян до проведення звірок залучено максимальну кількість працівників державних податкових інспекцій на місцях, відкрито спеціальні консультативні телефонні лінії. Тобто платник податку має можливість попередньо зателефонувати до податкової інспекції, з’ясувати необхідну інформацію щодо нарахованого податку та, у разі необхідності, завітати до центру обслуговування платників з відповідними документами.

Номери телефонів консультативної лінії з прізвищами відповідальних осіб та телефонами керівників податкових інспекцій розміщені на сайті Головного управління ДФС в області та на сторінці у соціальній мережі Facebook.

Крім того, відповідні роз’яснення податківці довели органам місцевого самоврядування, які також мають можливість допомогти громадянам на місцях та надати всю інформацію як діяти у разі, якщо виникають питання щодо нарахованих сум податку на нерухомість.

За матеріалами ДФС в Івано-Франківській областіЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Економіка: