Литовці обіцяють допомогти з реабілітацією прикарпатських бійців АТО

Голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук зустрівся із Послом Литовської Республіки Марюсом Януконісом.

Під час розмови йшлося про співпрацю, яка триває між областю та Литвою у галузях культури, туризму та промисловості. Зокрема, наголошувалося на поглибленні співробітництва з метою реалізації ключових реформ, які впроваджуються в Україні.

За словами Олега Гончарука, на сьогодні для України важливим є досвід литовців у проведенні адміністративної реформи.

«Литва є взірцем для нас щодо розвитку багатьох сфер економіки, - зазначив очільник Прикарпаття. – Здійснюючи інтеграцію у Європейське співтовариство, ви зуміли реформувати територіально-адміністративний устрій, соціальні і житлово-комунальну сфери, внести кардинальні зміни в енергетичний сектор. Тож сьогодні ваш досвід є прикладом для нас, як швидко і дієво змінити нашу державу».

Олег Гончарук підкреслив, що у складний для країни час литовці неодноразово допомагали  українцям. Однак сьогодні є неабияка потреба у проведенні навчання задля впровадження реформ.

Як зазначив високоповажний гість, жителі Литви по-новому відкривають для себе нашу державу, зокрема, і західну Україну. Завдяки авіасполученню Вільнюс-Львів багато литовців мають змогу подорожувати Прикарпаттям. Сприяють цьому також і ціни та якість послуг, які надають українські готельєри та ресторатори.

Марюс Януконіс розповів про спільні проекти, які вже реалізуються в області в харчовій промисловості та житлово-комунальній сфері.  Також поділився планами щодо відкриття навчального центру у селі Ясень Рожнятівського району - соціального підприємства на базі відновленого млина, обладнання діючого млина-музею хліба за підтримки Посольства Литви в Україні. Йшлося також про створення реабілітаційного і відпочинкового центру у с. Посіч Тисменицького району для учасників АТО та їх сімей.

Окрім того, Посол Литви розповів про літній табір в селі Уніж Городенківського району, організований для дітей, які проживають у зоні конфлікту і потребують психосоціальної реабілітації. Даний проект підтримується Програмою розвитку співпраці і підтримки демократії МЗС Литовської Республіки та реалізується  громадською організацією «Новий Донбас». Відпочивають у таборі 26 дітей із різних районів Донеччини та Луганщини.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Політика: