Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала астрономічно-метеорологічну обсерваторію на горі Піп Іван

У рамках робочого візиту до Івано-Франківської області міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала астрономічно-метеорологічну обсерваторію на горі Піп Іван (2028 м, Чорногірський хребет, Карпати), власником якої є МОН України. Згаданий проект реалізовує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно з Варшавським університетом.

Лілія Гриневич ознайомилась із станом реставраційних робіт та перспектив науково-дослідницької діяльності об’єкта. Зокрема, в цьому році заплановано встановлення метеорологічного обладнання з метою визначення типу астрономічного телескопа, який працюватиме в обсерваторії. В перспективі науковий центр, окрім астрономічно-метеорологічних спостережень, буде досліджувати флору і фауну Карпатського національного природного парку, екологію регіону та промувати гірський туризм.

У рамках проекту підписано угоду про співпрацю з Державною службою надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, яка з цього року розпочинає цілодобове річне чергування з метою забезпечення рятувальних операцій на Чорногірському хребті. 

Участь в ознайомленні з об’єктом взяли також голова комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Микола Княжицький, керівництво Верховинського району та Прикарпатського національного університету.

Фінансування проекту відбувається за підтримки грантових програм Республіки Польща. Після завершення відновлення, астрономічно-метеорологічна обсерваторія стане найвищим високогірним науковим об’єктом України.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністраціїЯкщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: