Ініціатива “Доступно.ua” проінспектує популярні заклади Івано-Франківська на доступність для особливих людей

 У Києві в 2015 році на світ з’явилася ініціатива “Доступно.ua”. Це моніторинг різноманітних закладів на їхню доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Ініціатива «Доступно.ua» допомагає людям з інвалідністю, спрощує пересування людей будь-яких категорій та забезпечує комфортне проживання, працю й дозвілля, повідомляє WestNews.

Варто зауважити, що мета ініціативи – не висловити претензії власникам закладу, а лише звернути їх увагу на те, як можна було б зробити їх зручнішими для людей на візках, адже зазвичай про існування проблеми вони навіть не здогадуються.

«Ми виділяли по 3 пункти з того, що ми робимо: ми відвідуємо ці заклади, перевіряємо, наскільки вони є доступними – і публікуємо звіти з фотографіями», – розповіла Марго Гонтар, співзасновник «Доступно UA».

2015-12-23_11-12-56-825x400

Можливість з усім впоратись самому дуже важлива для почуття власної гідності, і багато людей на візках уникають зайвий раз кудись виходити саме через непристосованість міського простору до їх можливостей.

Завдяки звітам «Доступно UA» активісти сподіваються показати, з якими перешкодами зустрінуться люди на візках у тих чи інших закладах.

Зокрема, у звітах детально описують, чи може людина потрапити у заклад без сторонньої допомоги, чи достатньо широкими є двері, які є перешкоди всередині і як можна з ними впоратись, чи зручно буде сидіти за столиком і робити замовлення, чи доступна вбиральня.

«Самі заклади кажуть «ми не бачимо людей з інвалідністю, навіщо нам робити пандус? А люди з інвалідністю бачать відсутність пандусу і думають «як я туди потраплю?», – розповідає Дмитро Щебетюк, співзасновник «Доступно UA», майстер спорту України з плавання, у резерві паралімпійської збірної по стрільбі з лука, багатократний призер чемпіонатів України з плавання. – Насправді це в інтересах власників, покращити там, де це реально, тому що збільшується їхня аудиторія, вони можуть обслуговувати більшу кількість клієнтів, це не питання того, що вони комусь щось повинні».

DV-Pre-2

До слова, на Фейсбук-сторінці «Доступно UA» вже опубліковані перші звіти – про три київські кафе і один – про кафе Дніпродзержинська. А згодом була проведена інспекція й у Львові.

Варто зауважити, що заклади різного рівня доступності відмічатимуть на карті міста.

Звичайно, що більшість закладів не мають фінансів усе переробити. Але їхні власники наступного разу, коли відкриватимуть щось нове, згадають про людей з обмеженими можливостями  і врахують ці особливості ще на етапі будівництва.

На жаль, багато хто навіть не задумувався, що звичайні сходинки, які ведуть у заклад, можуть стати для деяких людей перешкодою.

1655555

Як зазначалося вище, весною 2017 року активісти громадської ініціативи «Доступно.UA» нагородили львівські кафе та ресторани відзнаками доступності, які свідчать про те, що тут можуть відпочивати люди з інвалідністю.

«Коли не було ініціативи, я не знав, куди можна у Львові сходити, крім торгових центрів, бо, зазвичай, нові будівлі такого плану відкривають доступними. Але коли ми почали перевіряти заклади, то з’ясували, що є частина власників, які свідомо роблять їх доступними. І ми почали привертати увагу до них, — зазначає активіст. — Зараз в Україні, на жаль, через погані причини більше звертаються до доступності — є хлопці, які вертають з АТО, є кому на це впливати».

Тепер організатори ініціативи вирішили проінспектувати заклади Івано-Франківська.

У середу, 23 серпня,  буде проведена акція  «Доступності у закладах» у таких як: Делікація, Фабрика, Фамілія, Урбан Спейс, Бест Бургер, Пасаж Гартенбергів, Надія.

Відбудеться ревізування цих закладів на доступність, включаючи вхід (пандус), комфортне перебування в середині закладу для людини з інвалідністю, доступність туалету.

Після підтвердження доступності на вхідні двері закладу клеїться наліпка – «Доступно.ua», що значить що такий заклад є доступний для людини з інвалідністю.

 Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Фоторепортаж: