У ПНУ відкрили меморіальну дошку Богдану Василишину (фото)

31 серпня у Прикарпатському національному університеті імені В.Стефаника відбулося відкриття меморіальної дошки пам'яті першого проректора, професора Богдана Васильовича Василишина.

П'ять років тому на 72-му році життя Богдан Васильович відійшов у вічність, але добра пам'ять про нього живе в серцях його рідних, друзів, колег та студентів.

Вшанувати пам’ять прекрасної людини, вченого і керівника прийшли ректор університету Ігор Цепенда, секретар Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук, представники ректорату, викладачі, студенти та працівники, дружина Богдана Васильовича Ярослава Василишин, його син Павло, колеги та друзі.

Розпочинаючи захід зі вступним словом про професора Богдана Василишина виступив ректор Ігор Цепенда. "Богдан Васильович був надзвичайно розумною, працьовитою і справедливою людиною, добрим наставником і вмілим керівником. Більше чотирьох десятків років Богдан Васильович очолював кафедру математики, яка стала науковою школою для багатьох вчених університету. Майже тридцять років, перебуваючи на посадах проректора, першого проректора, він вміло очолював великий колектив вчених. Він був у числі тих, хто пройшов разом з університетом найважливіші періоди його становлення і розвитку. Саме завдячуючи таким людям, як Богдан Васильович, наш університет сьогодні є провідним вищим навчальним закладом не тільки регіону, але й України", - підкреслив ректор.

"Своєю життєвою мудрістю, оптимізмом і наполегливою працею Богдан Васильович Василишин заслужив шану і пам’ять серед колег та студентів", - своєю чергою зазначила у виступі колишня випускниця університету, нині секретар Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук. Вшановуючи пам'ять професора Богдана Василишина зі словами шани та вдячності також виступили його колеги.  

Урочисто відкрили дошку Богдану Василишину його син Павло, ректор університету Ігор Цепенда та проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Шарин. Священослужитель Церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Віталій освятив пам'ятний знак.

 

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам`ять почесних відомих вчених - професорів Володимира Полєка, Мирослава Стельмаховича, Степана Копчака, Богдана Василишина - та поклали квіти до меморіальних дошок, встановлених на їх честь в галереї барельєфів університету.   

Після завершення заходу в Актовій залі університету відбулася презентація документального фільму "Формула любові" про життєвий шлях професора Богдана Василишина, який був створений за сприяння кафедри журналістики факультету філології. Ініціатором, натхненником проекту та автором тексту фільму виступила дружина Богдана Васильовича Ярослава Василишин. Режисер фільму - доцент кафедри журналістики Наталія Димніч, відеорежисер - працівник відділу технічних засобів навчання Олег Ольховський. У сюжет відеоматеріалу увійшли спогади рідних, друзів, колег професора Богдана Василишина.

Довідково

Василишин Богдан Васильович – кандидат фізико-математичних наук, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Народився 2 лютого 1941 року в с. Опришівці Станіславської (нині Івано-Франківської) області. У 1957 році вступив на навчання в Івано-Франківський державний педагогічний інститут на фізико-математичний факультет за спеціальністю «Математика та інформатика». Випускник фізико-математичного факультету Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника (1962). Отримавши диплом з відзнакою, 1962 року був зарахований до аспірантури кафедри обчислювальної математики Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю «Обчислювальна математика». У 1968 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук на тему «Розв'язування крайових задач плоскої теорії пружності при великій кількості вузлів сітки». Після закінчення навчання в аспірантурі працював асистентом, старшим викладачем, з 1971 року доцентом, завідуючим кафедрою математики Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника. Впродовж 1975-1993 років Богдан Васильович проректор з навчальної роботи. З 1982 року очолював кафедру математичного аналізу. З жовтня 1993 року до листопада 2007 року працював на посаді першого проректора університету.  Заслужений працівник народної освіти України (1996). Професор кафедри інформатики і математичного аналізу. Завідувач кафедри диференціальних рівнянь і прикладної математики (до 2012). Автор близько 100 наукових статей, двох підручників, багатьох навчально-методичних посібників.Якщо ви помітили помилку виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Додати новий коментар
Останні новини з категорії Суспільство: